Žirgų mylėtojai renkasi profesinį mokymą / 2017-08-14

Lietuvoje vis labiau populiarėja jodinėjimas žirgais. Vieni dėl pramogos, kiti sportinio intereso vedini vis dažniau užsuka į žirgynus ar kaimo turizmo sodybas pabendrauti su šiais nuostabiais gyvūnais. Paslaugos ir pramogos populiarėja, o kvalifikuotų žirgininkystės darbuotojų - mylinčių ir žinančių, kaip prižiūrėti, vadelioti, treniruoti žirgą – trūksta.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras siūlo išmokti paklausaus darbo rinkoje amato. Stoti mokytis į Žirgininkystės verslo darbuotojo profesinio mokymo programą gali 10 ar 12 klasių baigę asmenys. Praktiniai užsiėmimai vyksta Kauno rajone, Pajiesio kelyje įsikūrusiame moderniame žirgyne. Remiantis nustatytais standartais, arklidėse įrengti erdvūs ir šviesūs žirgų gardai, žirgų prausykla bei soliariumas. Mokiniai žirgus treniruoti mokosi uždarame manieže arba lauko aikštelėje. Teorinės paskaitos vyksta antrame aukšte esančioje mokymo klasėje, iš kurios atsiveria vaizdas į apačioje esantį uždarą jojimo maniežą.

Būsimiems žirgininkystės verslo darbuotojams yra suteikiama galimybė mokytis dirbti su žirgais tokioje aplinkoje, kurioje jie gauna žinių reikalingų kokybiškai ir atsakingai auginti, veisti bei prižiūrėti žirgus. Mokiniai stebi, kaip auga kumeliukai, kaip treniruojami sportiniai žirgai, prižiūri žirgus, kurie jau sulaukė senatvės.

Daugelis Gyvūnų priežiūros skyriaus profesijos mokytojų – tikri savo srities profesionalai. „Džiugu, kad mūsų skyriaus darbuotojai – kaip viena didelė šeima. Mus vienija didžiulė meilė gyvūnams ir siekis dirbti vardan jų gerovės. Teikiame išskirtines profesijas, reikalaujančias specifinių žinių ir gebėjimų, tad mus atranda motyvuoti, ypač mylintys visą gyvūniją žmonės“, - pasakoja skyriaus vedėja Gerda Švabienė.

Susidomėjote? Kviečiame žiūrėti video reportažą, kuriame išsamiau susipažinsite ne tik su Žirgininkystės verslo darbuotojo profesija, bet ir su kitomis Gyvūnų priežiūros skyriuje vykdomomis mokymo programomis. Primename, kad priėmimas mokytis vyksta internetu - www.lamabpo.lt iki rugpjūčio 18 d. Į visus klausimus atsakysime tel. 8 37 324172, 8 626 64580, el. p. priemimas@kaupa.lt. Jei kyla neaiškumų, atvykite pas mus ir kartu užpildysime prašymą LAMA BPO sistemoje!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija