Viktorui Jermolovui įteiktas Gerumo kristalas / 2018-02-19

Centro profesijos mokytojas V. Jermolovas ir Kauno meras V. Matijošaitis. Nuotr.: D. Beržinio.

Valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse Kauno rotušėje buvo pagerbti reikšmingus ir neatlygintinus darbus Kaunui ir Lietuvai dovanoję kauniečiai. Tarp jų – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytojas Viktoras Jermolovas. Už reikšmingus neatlygintinus darbus, aktyvią visuomeninę veiklą ir pagalbą krizės ištiktiems žmonėms jam Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis įteikė garbingą apdovanojimą – „Gerumo kristalą“.

Tai išskirtinis, tik kartą gyvenime žmogui už gerus darbus Kauno bendruomenės ir Lietuvos labui tenkantis apdovanojimas. Jo negali gauti nei tarnautojas, nei politikas. Kandidatus apdovanojimui siūlo meras, miestiečiai ir visuomeninės organizacijos.

Primename, jog apie Viktorą Jermolovą plačiai žinia pasklido prieš dvejus metus, kaip jis, padėjęs nepažįstamai šeimai, sulaukė jos padėkos žiniasklaidai atsiųstame laiške. Skaitytoja, dėkodama už eilinio studento neeilinį poelgį, su visais skaitytojais dalinosi savo gyvenimo istorija. „Turbūt visą gyvenimą būsiu skolinga Viktorui. Tokią stiprią Dievo jėgą įnešė į mano namus. Jie tapo jaukūs, gražūs, vaikai dvynukai aprūpinti drabužėliais, seneliai su juo rado bendrą kalbą,“ – tuomet laiške rašė Aušra.

Ir ne tik ji viena. Prieš keletą metų jauna moteris Kristina taip pat dėkojo Viktorui viešai, nes jis ją privertė patikėti savimi. Tik šio jaunuolio dėka, kurį sutiko gūdžią spalio naktį parke, kuomet buvo sumušta vaikino ir raudojo iš skausmo, ji nustojo vartoti narkotikus. Net trejus metus ji kankinosi nuo šios baisios priklausomybės.

Viktoras nuolat gelbsti likimo nuskriaustus asmenis. Jam teko išgelbėti sau gyvybę panorusią atimti jauną merginą, padėti benamiams, atlikti daug gražių ir kilnių darbų.

Jau nuo 15 metų jis pradėjo savanoriauti „Maltos ordino“ pagalbos tarnyboje, lankė vienišus senelius, nešė jiems karštos sriubos. Tada jis suprato, kad seneliams ne tik sriubos reikia, o bendravimo, dėmesio, išklausymo.. Vaikinas savanoriauja ir „Maisto banko“ rengiamose akcijose, renka ir dalija maistą nepasiturinčioms bei skurstančioms šeimoms.

Viktoras ragina kitus nebijoti daryti gerų darbų ir pagalvoti apie savanorystę. Šiuo metu vaikinas ne tik tęsia aktyvią savanorišką veiklą, bet ir užsiima renginių organizavimu bei švenčių vedimu. Jis tikina, kad įgyta Apeigų ir švenčių paslaugų darbuotojo profesija jam padėjo atrasti mėgstamą veiklą šalia savanorystės. Tikime, kad savo patirtimi Viktoras pasidalins ir su šioje programoje besimokančiais mokiniais, įkvėps atrasti ir įprasminti save pasirinktoje profesijoje.

Nuotr.: D. Beržinio.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija