Vidurinis išsilavinimas ir paklausi profesija: praktiškas pasirinkimas (video) / 2018-01-23

Kasmet profesinį mokymą pasirenka vis daugiau amato išmokti panorusių jaunuolių. Jei anksčiau stoti po 10 klasių į profesinę mokyklą buvo nepopuliaru ar neprestižiška, tai pastaraisias metais tendencijos keičiasi. Kokybinis profesinio mokymo pokytis ir besikeičiantis tėvų požiūris daro įtaką jaunų žmonių pasirinkimams. Stojantieji po 10 klasių į profesinę mokyklą žino, kad kartu su viduriniu išsilavinimu įgis paklausią profesiją, galės lengviau konkuruoti darbo rinkoje ar siekti aukštesnio išsilavinimo.

Panašu, jog tėvams nevertėtų baimintis, ar laikytis isišaknijusių stereotipų, kad profesinės mokyklos Gimnazijos skyrius nebus pajėgus parengti jų vaikų brandos egzaminams. Anot Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorės dr. Noros Pileičikienės, kokybišką vidurinį ugdymą Gimnazijos skyriuje garantuoja aukštos kvalifikacijos bendrojo lavinimo mokytojai, kurie skiria individualų dėmesį kiekvienam besimokančiajam. Anot Centro Gimnazijos skyriaus vedėjos dr. Daivos Abromavičienės, mokymas profesinės mokyklos Gimnazijos skyriuje yra vykdomas pagal Švietimo ir mokslo ministerijos bendruosius ugdymo planus ir visas mokymo procesas yra organizuojamas taip pat, kaip ir kiekvienoje kitoje gimnazijoje. Ugdymas organizuojamas paskirstant darbo savaitės dienas viduriniam ugdymui ir profesiniam mokymui. Trečiaisiais mokslo metais mokomasi tik specialybės, atliekama praktika, o po jos organizuojamas asmens įgytų kompetencijų vertinimas.

„Mūsų absolventai puikiai įsilieja į darbo rinką, tai puikiai darbdavių vertinami specialistai. Ši situacija rodo, kad galima į mokymąsi pažvelgti kitaip ir profesinės karjeros kelią pradėti projektuoti nuo profesinės mokyklos laiptelio“, - teigia N. Pileičikienė.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras vykdo 10 pirminio profesinio mokymo programų, skirtų jaunuoliams, baigusiems 10 klasių. Kasmet populiariausomis išlieka higieninės kosmetikos kosmetiko, kirpėjo, siuvėjo, sporto klubo paslaugų darbuotojo, garso ir vaizdo technikos operatoriaus, gyvūnų prižiūrėtojo bei kitos profesijos.

Primename, jog į Centrą priimami mokiniai nuo 14 metų. Čia jie gali įgyti kvalifikaciją kartu su pagrindiniu bei viduriniu išsilavinimu. Stojantieji po 10 klasių kartu su viduriniu išsilavinimu įgyja pasirinktą profesiją. Į Centrą taip pat priimami suaugę asmenys, kurie siekia patobulinti kvalifikaciją ar įgyti naujų kompetencijų.

Kviečiame žiūrėti video reportažą ir susipažinti su Gimnazijos skyriumi! Iš arčiau pažvelkime į profesinį mokymą!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija