Ukrainoje domėtasi paramedikų rengimu / 2018-10-10

T. Darbutas ir V. Cechanavičiūtė.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vykdoma Paramediko profesinio mokymo programa kasmet sulaukia didžiulio susidomėjimo tarp stojančiųjų. Tai unikali profesija, kurią renkasi drąsus, psichologiškai stiprūs ir siekiantys gelbėti gyvybes žmonės. Praktines žinias ir įgūdžius būsimiesiems paramedikams perduoda savo srities profesionalai – ilgamečiai paramedikai praktikai, kurie aktyviai dalyvauja įvairiuose profesiniuose konkursuose.

Spalio 5-6 d. Ukrainoje vyko tarptautinės Greitosios medicinos pagalbos studentų žaidynės, kuriose teisėjavo Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytojas ir Paramedikų asociacijos prezidentas Rytis Malašauskas. Tai, kad Centre paramedikus rengia savo srities profesionalai įrodo tarptautinis jų pripažinimas ir profesiniai pasiekimai. Žaidynių metu jiems tenka atsakinga misija - per ribotą laiką įvertinti paramedikų darbą, skaičiuoti rezultatus ir paskelbti laimėtojus. Šiose žaidynėse dalyvavo net 16 paramedikų komandų iš Ukrainos ir Lenkijos. 4 geriausiai pasirodžiusios komandos finalines užduotis atliko ant scenos stebint žiūrovams. Buvo imituojamas priimamojo darbas. Paramedikams buvo atvežami žmonės, jie turėjo įvertinti situaciją, užsakyti reikiamus tyrimus, suteikti pagalbą.

Tai, kad Greitosios pagalbos medicinos žaidynės dovanoja įdomią ir unikalią patirtį tvirtina ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorės pavaduotojas ugdymui dr. Tomas Darbutas, kuris spalio 5-6 d. stebėjo ne tik žaidynes, bet ir lankėsi Ukrainos Ternopilio medicinos universitete. Kartu su juo į Ukrainą vyko ir Sveikatos skyriaus vedėja Vaida Cechanavičiūtė. „Kartu su universiteto rektoriumi dr. M. Korda aptarėme bendradarbiavimo galimybes, susipažinome su paramedikų rengimo specifika, praktinio mokymo baze bei nuotolinio mokymo sistema. Tikime, kad graži draugystė tęsis, kad organizuosime ir dalyvausime ne viename meistriškumo renginyje paramedikams, vykdysime tarptautines mokinių praktikas,“ – pasakoja T. Darbutas, kuris tarė sveikinimo žodį ir Tarptautinių žaidynių atidarymo metu.

Anot T. Darbuto, labai įdomu stebėti, kaip organizuojamos paramedikų žaidynės užsienio šalyse. „Ekstremalios, greitos reakcijos, komandinio darbo ir itin didelio profesinio meistriškumo reikalaujančios užduotys puikiai patikrina paramedikų  pasiruošimą ir žinias. Paramedikai atsiduria realiai surežisuotose situacijose, kurios vyksta ne tik dieną, bet ir naktį. Pavyzdžiui, du nuo alkoholio apsvaigę elektrikai, kurių vienas nutrenktas elektros arba kita situacija – nuo alkoholio apsvaigęs vyras namuose sumuša žmoną, atvažiuoja greitoji su apsauga, tuomet apsvaigęs vyras atima pistoletą iš apsaugos darbuotojo ir jį pašauna, paramedikai turi gelbėti, susiorientuoti situacijoje,“ – žaidynių užduočių scenarijus pristato T. Darbutas, kurie kaip iš veiksmo filmo.

Beje, sudėtingi, daug kantrybės ir tvirtų asmeninių savybių reikalaujantys paramediko mokslai griauna nusistovėjusį stereotipą, kad mokytis profesinėje mokykloje paprasta ir lengva. Tai, kad ne taip paprasta baigti paramediko mokslus liudija faktas, jog kasmet nemažai mokinių suklumpa ir  per praktiką ar baigiamąjį egzaminą. Kai per pirmąją praktiką tenka pamatyti nutrauktą koją, stipriai kraujuojančią žaizdą, dalis mokinių suvokia, kad negalės dirbti šio darbo. Taigi, reikia labai gerai pagalvoti prieš renkantis šią profesiją, nebijoti tapti savanoriais greitosios pagalbos stotyse, dalyvauti profesijos pažinimo stovyklose.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1712171217121712171217121712