Turininga floristų profesinė savaitė / 2017-09-25

Mokinės kūrė floristines mandalas.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Floristikos skyrius kasmet profesinės savaitės metu savo mokiniams organizuoja daug įdomių paskaitų ir susitikimų.

„Siekiame pirmo kurso mokinius supažindinti su darbo rinkos tendencijomis, taip pat su potencialiais darbdaviais. Tai puikus būdas praplėsti mokinių suvokimą apie floristiką ir parodyti, kad šis menas neužsibaigia puokštės surišimu ar kompozicijos gaminimu, ją galima pritaikyti ir organizuojant floristinius renginius, terapijas, dekoruojant vestuves,“ – pasakoja profesijos  mokytoja Ieva Kinčiūtė.

Rugsėjo 19 d. mokiniai turėjo galimybę susipažinti su floriste, kūrybinių dirbtuvių „Pūkuotas vėjas“ įkūrėja – Neringa Paukštyte Simonaviče, kuri papasakojo apie floristinių renginių organizavimo subtilybes, o po to pakvietė mokines išbandyti floristinių mandalų kūrimo terapiją. Anot Neringos, mandalų kūrimo terapija padeda nusiraminti, paleisti blogas emocijas ir net atrasti atsakymus į sau užduotus klausimus.

 Mokinės kūrė su didžiuliu susikaupimu ir sakė, kad kūrybinis procesas išties labai įtraukė, ramino, o kai kurias net hipnotizavo. Sukūrus mandalas, Neringa kartu su mokinėmis ėmė jas analizuoti ir bandė atrasti jose paslėptas reikšmes. Galiausiai pakvietė sukurtas mandalas paleisti į orą, taip tarsi atsisakant ten sudėliotų intencijų.

Rugsėjo 21 d. svečiavosi vestuvių dekoratorė, „Justdeco“ įkūrėja – Justina Palinauskienė, kuri mokinėms atvirai papasakojo, ką iš tiesų vedybų dekoratorius veikia, už ką jam moka klientas, atskleidė šio darbo pliusus ir minusus.

Mokinės labai džiaugėsi daugiau sužinojusios apie minėtas floristikos sritis, o taip pat turėjo galimybę užmegzti kontaktą su potencialiais darbdaviais.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1389138913891389138913891389