Tęstinis profesinis mokymas sprendžia nedarbo problemas / 2018-01-15

Dekoratyvinės kosmetikos programos mokinės.

Kvalifikuotos darbo jėgos emigracija ir struktūrinis nedarbas pastaraisiais metais buvo pagrindiniai iššūkiai Lietuvos darbo rinkai. Darbo biržos specialistų teigimu, vieni bedarbiai nori susirasti naują ir jų galimybes atitinkantį darbą, kad galėtų realizuoti savo sugebėjimus, kitų - profesijos nyksta, tampa nebereikalingos, treti - praranda darbo vietas dėl prastos ekonominės situacijos. Nemažą procentą užima bedarbiai neturintys jokios kvalifikacijos. Daugeliui tokių žmonių Lietuvos teritorinės darbo biržos siūlo dalyvauti tęstiniame profesiniame mokyme, kuris šalyje kasmet vis labiau populiarėja.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre tęstinis profesinis mokymas apima suaugusiųjų formalųjį ir neformalųjį profesinį mokymą. Siūlomas platus įvairių mokymo programų spektras. Anot Centro Suaugusiųjų mokymo skyriaus vadovės Jūratės Balčiūnienės, populiariausios formaliojo mokymo programos tarp besimokančiųjų -  dekoratyvinės kosmetikos, manikiūrininko, plataus profilio kirpėjo ir individualių lengvų drabužių siuvėjo-sukirpėjo programos. Tarp neformalių mokymo programų populiarumu išsiskiria - šuns kailio priežiūros ir kirpimo pagrindų bei masažo pagrindų programos.

Taigi, jeigu negalite įsidarbinti ar pradėti dirbti savarankiškai, nes neturite reikiamos kvalifikacijos, trūksta kompetencijų ar kitų darbo gebėjimų, teritorinė darbo birža gali pasiūlyti dalyvauti profesiniame mokyme arba įsivertinti turimas neformaliojo švietimo ar savišvietos būdu įgytas kompetencijas.

Manikiūrininko profesiją siekianti įgyti Greta pasakoja, kad pasiūlymo mokytis sulaukė iš darbo biržos. „Iš pradžių sudalyvavau darbo biržos projekte „Atrask save“, po to išsirinkau profesinę mokyklą, kurioje noriu mokytis. Pasirinkau Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą, nes čia plačiausias programų spektras tiems, kurie domisi grožio sfera“, - teigia Greta.

„Ilgą laiką gyvenau užsienyje, grįžau į Lietuvą su sprendimu tapti vizažiste. Nors tai pakankamai dabar populiari profesija, tačiau gerų specialistų trūksta. Siekiu būti savo srities profesionalė ir likti dirbti Lietuvoje, nes čia gimtinė ir savas kraštas“, - pasakoja Dainora, kuri mokosi dekoratyvinės kosmetikos programoje, trunkančioje 22 savaites.

„Visi mokiniai, kurie ateina mokytis su darbo biržos profesinio mokymo kuponu yra labai motyvuoti, jie nori išmokti ir kuo greičiau pradėti dirbti pagal specialybę. Payzdžiui, per pusmetį paruošiame plataus profilio kirpėjus, kurie gali sėkmingai įsilieti į darbo rinką,“ – pasakoja profesijos mokytoja Sabina Rinkevičienė.

Primename, kad tęstinis profesinis mokymas apima tiek formalias, tiek neformalias profesinio mokymo programas. Bendradarbiaujant su teritorinėmis darbo biržomis, socialiniais partneriais bei pageidaujančiais mokytis už savo lėšas, sudaromos galimybės įgyti paklausias profesijas arba kompetencijas.

Kviečiame susipažinti su priėmimo į  tęstinio profesinio mokymo programas tvarkaraščiu 2018 metais.

 O apie mokymosi galimybes išsamiau – video reportaže.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija