Supažindinome su gyvūnų prižiūrėtojo profesija / 2017-05-30

Pristatyta gyvūnų prižiūrėtojo profesija!

Gegužės 27 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežiūros skyriaus atstovai dalyvavo Lietuvos zoologijos sode vykusioje „Gyvūnų prižiūrėtojo dienos“ šventėje, kurios metu ne tik pasakojo, kaip tapti profesionaliu gyvūnų prižiūrėtoju, bet ir supažindino su gyvūnų laisvėmis.

Šią šventę Lietuvos zoologijos sodas ėmėsi organizuoti norėdamas supažindinti visuomenę su nelengvu, pasiaukojimo reikalaujančiu gyvūnų prižiūrėtojo darbu.

„Kartais prireikia labai daug pastangų tam, kad užmegztum su gyvūnu ryšį. Gyvūnų  prižiūrėtojo darbas nėra paglostyti šunį ar kupranugarį – tai yra sunkus, daug pastangų ir meilės reikalaujantis darbas. Pavyzdžiui, tu negali glostyti tigro. Eidamas pas gyvūną, turi žiūrėti į jo akis, jį kalbinti, šaukti vardu, kiekvieną dieną su juo bendrauti taip, kad gyvūnas pats po kurio laiko ieškotų tavo žvilgsnio. Taip tarp žmogaus ir gyvūno užsimezga nebylus ryšys“, – bendravimo su gyvūnais subtilybes atskleidė Lietuvos zoologijos sodo vadybininkė Ieva Petraškaitė.

Šventės metu vyko daug edukacinių veiklų. Visi naminių gyvūnėlių prižiūrėtojai ir planuojantys jais tapti, galėjo susipažinti su skirtingais šunų, kačių ar graužikų auginimo ypatumais, sužinoti kokių dokumentų reikia, norint laikyti augintinį ir kt.

Karaliaus Mindaugo PMC Gyvūnų priežiūros skyriaus mokiniai dalino lankstinukus, kirpo šunelius ir pasakojo apie galimybes išmokto amato. Daugelis dalyvavusių renginyje mokosi Gyvūnų prižiūrėtojo profesinio mokymo programoje ir siekia tapti profesionaliais prižiūrėtojais. Besimokydami jie sužino pagrindinius gyvūnų eksterjero reikalavimus, išmoksta atlikti gyvūno kailio priežiūros ir higienos procedūras. Taip pat šie specialistai konsultuoja gyvūnų laikymo, priežiūros, inventoriaus naudojimo bei globos ir gerovės kūrimo klausimais, moka suteikti pirmąją pagalbą gyvūnui.

Stojant mokytis į Gyvūno prižiūrėtojo profesinio mokymo programą po 12 klasių įgyjama ir gyvūnų kirpėjo specializacija. Įgijus šią specializaciją, darbuotojas moka atlikti gyvūno kailio priežiūros ir higienos procedūras, kailio kirpimus įvairių veislių šunims ir katėms, paruošti gyvūno kailį specializuotiems renginiams, parinkti kosmetines priemones ir medžiagas gyvūno kailio priežiūrai, konsultuoti šeimininkus dėl jų augintinio kailio priežiūros. Nemažai gyvūnų prižiūrėtojų įkuria šunų kirpyklas, dirba veterinarijos gydyklose, kaip pagalbinis veterinarijos gydytojo personalas, gyvūnų prekių parduotuvėse, kaip konsultantai gyvūnų auginimo ir priežiūros klausimais.

Jei Jus domina profesijos, susijusios su gyvūnų priežiūra, kviečiame mokytis Gyvūnų priežiūros skyriuje. Dokumentų priėmimas Karaliaus Mindaugo PMC jau prasidėjęs, o Priėmimo komisija pasiruošusi suteikti visą Jus dominančią informaciją!

 

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1323132313231323