Subtilus interviu su Greta Trofimovaite / 2015-06-11

Greta sako, kad šypsena yra nepamainoma jos kompanionė

Tęsiame subtilių interviu ciklą ir pažintį su Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro (toliau – Centras) bendruomene. Kadangi vasara – tai metas, kuomet Centre labai aktyviai darbuojasi priėmimo komisijos nariai, nusprendėme pakalbinti vieną iš jų. Visada su šypsena pasitinkanti, patarianti ir padedanti uoliai priėmime besidarbuojanti Greta Trofimovaite. Mergina dirba Centre ugdymo proceso administratore, aktyviai dalyvauja Mokinių seniūnijos veikloje bei derina mokslus Vytauto Didžiojo universitete, kur studijuoja teisę.

Jei galėtum save pristatyti 5 žodžiais, kokie jie būtų?

Greita, aukšta, linksma, nuoširdi, burbeklė.

Ką labiausiai brangini gyvenime?

Savo šeimą. Esu be galo laiminga, nes turiu puikų tėtį, mamą į kurią lygiuojuosi, sesę. Mes kaip vienas kumštis. Kiekvieną sekmadienį važiuojame pietauti į sodą pas močiutę. Tai mūsų tradicija, džiaugiuosi, kad tėvai ją puoselėja. Mano šeima kaip vienas kumštis. Tai mano turtas, kurį branginu ir be galo didžiuojuosi.

Ką labiausiai mėgsti veikti laisvalaikiu?

Vasarą – degintis saulėje. Tai mano silpnybė ir tikras energijos užtaisas. Nors esu gimusi žiemą, tačiau labai nemėgstu šalčio. Vasara – mano laikas! Mėgstu stalo tenisą, tai mano pomėgis atkeliavęs iš vaikystės. Dviračiu taip pat dažnai važinėju. Esu sportiška ir aktyvi.

Mėgsti keliauti?

Labiausiai patinka pažintinės kelionės. Dirbant šiame Centre ir dalyvaujant įvairiuose projektuose teko aplankyti nemažai šalių. Puikios kelionės buvo į Suomiją, Vengriją, bet pati įsimintiniausia šalis - Islandija. Dar dabar prisimenu šios šalies kvapą, geoterminius baseinus ir įspūdingą peizažą. Neįtikėtina, ką sukūrė gamta.

Tavo svajonių šalis?

Ispanija. Trokštu apsilankyti Barselonoje.

Knygą ar filmą dažniausiai renkiesi?

Filmą. Kai mokiausi mokykloje, daugiau skaitydavau, dabar atėjo filmų  laikas.

Koks filmas privertė nubraukti ašarą?

„Hačiko“. Mačiau jį ne vieną kartą ir kitiems galiu rekomenduoti. Kadangi pati auginu škotų terjerą, tai šio filmo istorija man labai jautri. Meilė ir ištikimybė – apie tai šis filmas priverčia susimąstyti.

Be ko neįsivaizduoji nei vienos dienos?

Be telefono. Aš kaip ir visi jauni žmonės turiu šokią tokią priklausomybę socialiniams tinklams, tad mėgstu būti aktyvi visur. Mėgstu fotografuoti, patinka technologijų teikiamos galimybės.

Ko labiausiai pasiilgai?

Kelionių su šeima. Ežeras, palapinės ir visa šeima kartu – idealus poilsis.

Kas tau yra laimė?

Negaliu apibrėžti šios sąvokos, nes tai būsena. Aš esu laimingas žmogus, nes turiu draugus, šeimą. Mėgstu šypsotis, o šypsena juk geriausia išdavikė.

Televizorius ar kompiuteris?

Kompiuteris vienareikšmiškai laimi šioje dvikovoje.

Juokingiausia atsitikimas tavo gyvenime?

Man buvo 13 metų, maudžiausi ežere ir užsnūdau ant plaukiojimo rato. Po kurio laiko pabudus ištiko šokas, kai pamačiau savo koją. Ji visa buvo aplipusi įvairiausio dydžio dėlėmis. Tuo metu patyriau didžiulį šoką ir išgąstį, o dabar ši istorija man labai juokinga.

Turi baimių?

Kažkada turėjau scenos baimę, tačiau dirbant šiame Centre ją pavyko nugalėti. Kartais bijau perdegti, nes esu greita, mėgstu dirbti daug darbų vienu metu. Per tą mano greitumą pati sau prisikrečiu pokštų.

Ko norėtum išmokti?

Labiau pasitikėti savimi ir planuoti laiką, nes mėgstu kartais darbus atidėti paskutinei minutei.

Kas labiausiai patinka tavo darbe?

Priėmime tenka bendrauti su pačiais įvairiausias žmonėmis. Aš puikiai jaučiuosi, kai galiu patarti, padėti, pakonsultuoti. Kadangi man patinka komandinis darbas, tai čia nardau kaip žuvis vandenyje.

Posakis, kuriuo vadovaujiesi gyvenime?

Mylėk ir būk mylima arba elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad  su tavimi elgtųsi.

Įsimintiniausia dovana, kurią esi gavusi?

Draugai 18 metų gimtadienio proga įteikė aksesuarų dėžutę, pilną mažų gyvų varlyčių. Jie tikri pokštininkai. Žinodami, kad mėgstu keliauti ir esu aukšta nusprendė, kad asocijuojuosi su varlyte keliauninke.

Kaip pradžiugintum liūdintį?

Tikrai iškepčiau pyragą. Galbūt kvapas ir gražus vaizdas priverstų nusišypsoti.

Koks tau yra „gražus žmogus“?

Toks, kuris šypsosi akimis, yra gražus ne tik savo išore, bet ir vidumi.

Jei galėtum pavakarieniauti su įžymybe, kas ji būtų?

Beyonce. Bet labiau norėčiau gal net ne vakarienės, o jos koncerte pabuvoti.

Artimiausi planai?

Pabaigti vasaros semestrą VDU ir nukeliauti prie jūros.

Ačiū už pokalbį. Sėkmės, Greta!