Su užsienio šalių jaunimu: apie pabėgėlių integraciją / 2017-10-17

Projekto dalyviai.

Spalio 9-13 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre viešėjo svečiai iš užsienio. Į mūsų šalį jie atvyko dėka projekto “SEEKING TOGETHER - Young people’s recipe for smoother integration” Nr. NPJR-2017/10138.

Mokiniai ir mokytojai iš Suomijos, Švedijos, Islandijos, Estijos ir Lietuvos dalyvavo pirmajame mobilumo vizite. Džiugu, kad jų tarpe buvo ir Karaliaus Mindaugo profesinio  mokymo centro atstovų.

Pirmojo susitikimo tema - „Žmogaus teisės, prieglobstis ir pabėgėlių teisės“. Projekto dalyviai kartu besimokydami ir analizuodami įvairias situacijas, pateikė pasiūlymus, kaip palengvinti sklandžią pabėgėlių ir emigrantų integraciją į mūsų visuomenę. Siekiant kuo labiau įsigilinti į analizuojamą temą, patirtimi ir esama situacija atvyko pasidalinti „Raudonojo kryžiaus“ organizacijos atstovai. Kitą dieną, mokiniai ir mokytojai vyko aplankyti šią organizaciją bei tęsti tolimesnį dialogą.

Pasak projekto koordinatorės Anitos Eglite-Osmane, šis projektas priverčia mokinius galvoti globaliau ir labiau  įsigilinti į pabėgėlių tematiką. Mokiniai dalinosi savo idėjomis, daug diskutavo, kūrė marketingo kompanijas, kurios galėtų atkreipti žmonių dėmesį į šią problemą. Svarbiausia, kad jie išmoko atskirti pabėgėlius ir migrantus, kadangi dažnas žmogus šiuos du skirtingus apibrėžimus maišo.

Po vizito Kaune mokiniai į savo šalis išvyko pilni įspūdžių ir idėjų, kaip galėtų prisidėti prie pabėgėlių integracijos. Daugiau informacijos apie šį projektą galima rasti projekto bloge: https://seekingtogether.wordpress.com/.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1410141014101410141014101410