Sodininko ir daržininko profesija: kai hobis tampa darbu (video) / 2018-04-30

Kartais tenka ilgai svarstyti, kol pasirenkame mums tinkančią profesiją. Karjeros specialistai teigia, kad svarbiausia sekti savo pomėgiais ir pašaukimu. Unikali Lietuvoje, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre teikiama, sodininko-daržininko profesinio mokymo programa sulaukia vis daugiau dėmesio iš tų, kurie nori ne tik keisti profesiją, kurti savo verslą, bet ir siekia įgyvendinti tai, apie ką svajojo ne vienerius metus.

„Gailiuosi, kad šios profesijos neatradau anksčiau. Kadangi gavau šiek tiek palikimo žemės, tai reikėjo žinių, kaip ir ką su ja daryti, todėl nedvejodama rinkausi šią specialybę,“ – pasakoja mokinė Aurelija. „Ši profesija mane labai teigiamai veikia. Netgi suteikia gydomąjį, raminantį poveikį“, - Aurelijai antrina mokinys Tomas.

Anot VDU Kauno botanikos sodo mokslo darbuotojos Laimos Česonienės, sodininkystė labai populiarėja visame pasaulyje. „Visi norim valgyti švarią ir sveiką produkciją. Lietuva yra ta šalis, kuriai būdingas vidutinis klimatas, tad galima auginti daug naujų sodo kultūrų. Tai gali tapti šeimos verslo objektu, kada nedideliame plote ūkininkaujantys jauni žmonės, turėdami sodininkystės-daržininkystės pagrindus, gali visai neblogai gyventi,“ – pasakoja mokslininkė.

Būsimieji sodininkai-daržininkai per du metus įgyja specifines žinias ir gebėjimus, kuriuos jiems perteikia savo srities profesionalai. Būsimieji specialistai aplanko šalies ūkius, susipažįsta su įvairiomis augalų rūšimis, jų sodinimo ir auginimo savybėmis, priežiūros technologijomis.

Absolventai geba dirbti penkiose veiklos srityse: augalų aplinkos ekologinis modeliavimas; sodo augalų, daržovių auginimas ir dauginimas; ūkio veiklos organizavimas; gėlių auginimas; bičių priežiūra ir bičių produktų rinkimas.

Jeigu Jums sodo ir daržo darbai teikia didžiulį džiaugsmą, kviečiame mokytis ir gauti visus atsakymus į kylančius klausimus. Tai naudinga ir reikalinga profesija! Garantuoja ne tik malonų užsiėmimą, bet ir pelningą verslą! Priėmimas vyks centralizuotai per LAMA BPO sistemą. Prašymų registravimas prasidės nuo šių metų birželio 1 dienos.

Plačiau apie profesiją – video reportaže. Kviečiame žiūrėti!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija