Siuvėjo profesija atgimsta: kviečiame mokytis! / 2017-07-26

Kiekvienais metais Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksta didžiausia mados ir tekstilės paroda Baltijos šalyse „Baltic Fashion & Textile Vilnius“. Daugiau nei 400 dalyvių iš 25 pasaulio šalių kviečia lankytojus susipažinti su mados prekinių ženklų naujienomis, gauti naujausią informaciją apie aprangos ir tekstilės sektoriaus žaliavas, medžiagas ir technologijas iš viso pasaulio.

Pastarosios parodos metu vyko moksleivių profesinio veiklinimo, orientavimo į tekstilės ir aprangos sektorių renginys – „Vilnius Fashion & Textile Avenue“. Čia visi besidomintys tekstilės sektoriumi galėjo susipažinti su mokymo įstaigomis, siūlančiomis įgyti paklausias specialybes. Parodoje dalyvavo ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesinio orientavimo komanda kartu su Tekstilės skyriaus bendruomene. Ypatingai daug dėmesio sulaukė Tekstilės skyriaus vykdomos profesinio mokymo programos – Siuvėjo, Sukirpėjo-konstruktoriaus ir modeliuotojo bei Dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo.

Karaliaus Mindaugo PMC Tekstilės skyriuje ruošiami specialistai specializuojasi siuvimo ir konstravimo paslaugų srityje. Mokymo procese naudojamos tik aukščiausios kokybės žaliavos, užtikrinamas būsimų specialistų konkurencingumas darbo rinkoje ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Anot skyriaus vedėjos Mildos Lapinskienės, kasmet sulaukiama vis daugiau stojančiųjų į skyriaus vykdomas programas. „Jau treti metai iš eilės ženkliai daugėja norinčių įgyti siuvėjo bei sukirpėjo-konstruktoriaus modeliuotojo specialybes. Žmonės suprato, kad gebėjimas siūti atveria kelius kūrybai, darbui ar verslui, tad renkasi tai, kas jiems artima širdžiai. Mokėti siūti tampa madinga,“ – pasakoja M. Lapinskienė.

Tekstilės sk. profesijos mokytojos Lilija Glambaitė ir Audronė Dvarionaitė - Butkienė tarptautinėje parodoje vykusiame jaunųjų dizainerių konkurse pristatė suknelių kolekciją „Lietuvių liaudies meno atspindžiai šiuolaikinėje madoje“. Dalyvavimas renginyje dovanojo neįkainojamą patirtį ir daug naujų kūrybinių idėjų.

Daugiau apie Tekstilės skyriaus mokymo programas sužinosite: http://www.kaupa.lt/lt/tekstiles-skyrius. Pasidomėkite ir kitomis Grožio krypties mokymo programomis: http://www.kaupa.lt/lt/grozio-kryptis. Į visus klausimus atsakysime tel. 8 37 324172, 8 626 64580, el. p. priemimas@kaupa.lt. Jei kyla neaiškumų, atvykite pas mus ir kartu užpildysime prašymą LAMA BPO sistemoje!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija