Siuvėjams pristatytos įsidarbinimo galimybės / 2018-10-02

AB „Audimas“ personalo vadybininkė M. Karčemarskaitė.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Tekstilės skyriuje besimokantys būsimieji siuvėjai ir sukirpėjai – konstruktoriai kasmet sulaukia potencialių darbdavių apsilankymų ir pasiūlymų atlikti praktikas.

Spalio 2 d. Karaliaus Mindaugo PMC Tekstilės skyriuje viešėjo AB „Audimas“ personalo vadybininkė Monika Karčemarskaitė, kuri būsimuosius tekstilės sektoriaus darbuotojus supažindino su karjeros perspektyvomis. „Siuvėjo profesija yra labai reikalinga ir aktuali daugeliui įmonių, kurios dirba tekstilės srityje. Šiuo metu priimtume bent 10 naujų darbuotojų, kurie gebėtų kvalifikuotai atlikti savo darbą. Į profesinio mokymo centrą kreipiamės, nes tikimės abipusiai naudingo bendradarbiavimo. Siūlome tiek praktikos, tiek įsidarbinimo galimybes,“ – teigia M. Karčemarskaitė.

Mokiniams šis susitikimas buvo labai aktualus, nes daugelis planuoja atlikti praktikas ir renkasi įmones, kurios savo politika jiems priimtiniausios. Daugelis jų AB „Audimas“ atstovei uždavė klausimų apie įmonę, darbo, praktikos bei apmokėjimo sąlygas.

„Nuolat diskutuojame su tekstilės sektoriaus darbdaviais. Jie ypač pabrėžia akivaizdų darbuotojų trūkumą. Anot jų, sudėtinga surasti ir įmonėse išlaikyti ne tik technologus, bet ir siuvėjus ar sukirpėjus –konstruktorius. Mūsų Centre rengiamiems siuvėjams atsiveria plačios įsidarbinimo galimybės. Nemaža dalis mokinių su darbdaviais susipažįsta jau praktikų metu. Vieni po praktikų lieka įmonėse, o kiti pasuka individualaus siuvimo linkme ir siekia dirbti sau,“ – pasakoja Karaliaus Mindaugo PMC Tekstilės skyriaus vedėja Inga Butauskė.

Karaliaus Mindaugo PMC Tekstilės skyrius rengia siuvėjus, sukirpėjus-konstruktorius, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojus. Paklausios darbo rinkoje profesijos kasmet sulaukia didelio susidomėjimo tarp stojančiųjų. Daugelis jų tiki, kad gebėjimas siūti atveria kelius kūrybai, darbui ar verslui.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija