Projekto dėka - tarptautinė patirtis Islandijoje! / 2018-01-30

Islandija paliko neišdildomus įspūdžius.

Sausio 15-19 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramediko mokymo programos mokiniai Mindaugas Skučas, Ričardas Šablinskas, Ieva Paškevičiūtė kartu su profesijos mokytoja Ilona Lukoševičiūte–Noreikiene viešėjo Islandijoje. Dėka NordPlus projekto SEEKING TOGETHER, mokiniams teko puiki galimybė ne tik aplankyti vulkaninės kilmės saloje įsikūrusią valstybę, bet ir pažinti kitą kultūrą bei pasidalinti patirtimi.

Projekto SEEKING TOGETHER partnerystė apjungia 5 mokyklas iš skirtingų šalių - Suomijos, Švedijos, Islandijos, Estijos bei Lietuvos. Siekiama padrąsinti mokinius ir mokytojus dirbti kartu, ieškoti galimybių sklandžiai pabėgėlių, imigrantų integracijai į draugišką visuomenę, kurti abipuse pagarba remiamus santykius.

Projekto veiklose koncentruojamasi į specifines temas: migracijos istoriją, žmogaus teises, prieglobsčio ieškančių žmonių ir pabėgėlių teises, Šiaurės-Baltijos šalių istorinį ir kultūrinį paveldą bei skirtumus, kultūrinių įvairovių pripažinimą ateities bendruomenėse, siekiant skatinti pilietiškumą ir demokratijos supratimą.

Anot Islandijoje viešėjusios Ievos Paškevičiūtės, viena smagiausių patirčių – gyvenimas islandų šeimose. „Ši patirtis leido labiau susipažinti su nuostabaus grožio valstybe, jos kultūra ir papročiais. Teko paragauti ir tradicinių pūdytų valgių, kurių skonis visiškai mums neįprastas“, - pasakoja I. Paškevičiūtė.

Mokiniai vizito Islandijoje metu dirbo grupėse, diskutavo apie imigrantų integraciją, pilietiškumą ir demokratiją. Jie taip pat kūrė produktus, kurie galėtų padėti geriau integruotis kitataučiams į naują visuomenę. „Mūsų idėja buvo sukurti apps‘ą „Landbook“. Šią idėją išvystėme ir pristatėme kolegoms iš kitų šalių,“ – teigia I. Paškevičiūtė.

Jos bendrakursis Ričardas Šablinskas taip pat džiaugėsi galimybe pamatyti išskirtinio grožio šalį. „Labiausiai atmintin įsirėžė šalies gamta, o kelionė viršijo visus lūkesčius. Pamatėm geizerius, krioklius, tektoninių plokščių sandūras bei visą nuostabią Islandijos gamtą. Svarbiausia, kad projekto metu pristatėme ir savo šalį Lietuvą, jos kultūrą ir tradicijas, o bendros diskusijos davė puikius projektinius rezultatus“, - džiaugiasi Ričardas.

Po vizito Islandijoje mokiniai į savo šalis išvyko pilni įspūdžių ir naujų idėjų. Daugiau informacijos apie šį projektą galima rasti projekto tinklaštyje: https://seekingtogether.wordpress.com/.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1531153115311531153115311531