Profesinių mokyklų reitinge – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras tarp lyderių / 2018-05-14

Žurnalo „Reitingai“ sudarytame profesinių mokyklų reitinge Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras ne tik išliko tarp geriausių mokymo įstaigų, bet ir pakilo dvejomis pozicijomis. Praėjusiais metais buvusi aštunta, dabar mūsų mokykla užima šeštą vietą. Žurnalas „Reitingas“ vertino 58 profesines mokyklas, o kriterijus sudarė lietuvių, anglų, rusų kalbų, matematikos, biologijos, chemijos, fizikos, istorijos, geografijos ir informacinių technologijų valstybinių brandos egzaminų balų vidurkis.

Kalbinti švietimo ekspertai pažymi, kad profesinės mokyklos daugiausia dėmesio turi skirti patrauklumui didinti, finansų valdymo efektyvumui, kokybei ir bendradarbiavimui su verslu, mokymuisi visą gyvenimą. Pasak jų, profesinės mokyklos turi peržiūrėti ir atnaujinti siūlomas, taip pat kurti naujas mokymosi programas.

Nors specialistai daug diskutuoja apie informacinių technologijų ir inžinierinių specialistų poreikį, tačiau grožio ir sveikatos sritys taip pat plėsis.

„Matome, kad kiekvienais metais auga šalia Kauno esantis Birštono kurortas, jame duris atveria SPA centrai, sveikatingumo klubai, grožio paslaugų centrai. Toliau plečiasi Druskininkai, investicijų sulaukia ir Kaunas bei kiti šalies miestai. Šias tendencijas aptariame ir su darbdaviais.

Sveikatos srities specialistų taip pat trūksta, džiaugiamės, kad turime išskirtinę ir labai populiarią Paramediko mokymo programą. Socialinių problemų šalyje nemažėja, visuomenė sensta, tad reikės vis daugiau socialinės rūpybos darbuotojų. Taip pat norėčiau akcentuoti, kad mūsų absolventai, ypač grožio srities, įgiję žinių patys kuria verslą“, – teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė dr. Nora Pileičikienė.

Primename, kad Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras yra didžiausia profesinė mokykla Lietuvoje. Centre vykdomas pagrindinis ir vidurinis ugdymas, formalus ir neformalus profesinis, tęstinis mokymas ir ikimokyklinis ugdymas.

Mūsų profesinis mokymo centras siūlo grožio (Higieninės kosmetikos kosmetiko, Kirpėjo, Siuvėjo, Sukirpėjo-konstruktoriaus ir modeliuotojo, Dailiųjų tekstilės gaminių gamintojo, Floristo programos), verslo (Apeigų ir švenčių paslaugų darbuotojo, Aplinkos ir patalpų priežiūros darbuotojo, Poilsio paslaugų agento, Smulkiojo verslo paslaugų darbuotojo, Tekstilės gaminių priežiūros darbuotojo, Gyvūnų prižiūrėtojo, Žirgininkystės verslo darbuotojo, Garso ir vaizdo technikos operatoriaus, Sodininko ir daržininko programos), sveikatos (Masažuotojo, Ortopedinės avalinės gamintojo, Paramediko, Pėdos priežiūros paslaugos teikėjo, Sporto klubo paslaugų darbuotojo programos) ir socialinės gerovės (Socialinio darbuotojo padėjėjo, Apsaugos darbuotojo programos) krypčių programas.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija