Prizinės vietos konkurse „Raštingiausias gamtamokslis“ / 2019-04-16

Balandžio 15 d. Kėdainių profesinio rengimo centre vyko Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų gamtamokslinio ugdymo konkursas „Raštingiausias gamtamokslis“, skirtas Žemės ir Tarptautinės kultūros dienoms paminėti. Jame dalyvavo mokiniai iš 8 Kauno regiono profesinių mokyklų.

Puikiai atliktos individualios struktūrinės užduotys pagal mokomuosius dalykus bei pristatyti namų darbai lėmė prizines vietas Karaliaus Mindaugo PMC Gimnazijos skyriaus mokiniams! Sveikiname mokinius ir juos konkursui rengusias mokytojas!

I VIETA - Karolina Kubiliūtė,  BIOLOGIJOS konkurse (rengė mok. Lina Uzdilienė);

III VIETA - Rugilė Kriščiūnaitė, BIOLOGIJOS konkurse (rengė mok. Sandra Venckuvienė);

III VIETA - Nojus Karpavičius, FIZIKOS konkurse (rengė mok. Danguolė Piktienė).

Kol mokiniai atlikinėjo užduotis, mokinius lydėjusios fizikos mokytoja Danguolė Piktienė ir biologijos mokytoja Lina Uzdilienė dalyvavo edukacinėje išvykoje į vieną moderniausių Europoje trąšų gamybos bendrovių - A.B. „Lifosą“.

„Sužinojome, kad bendrovė ne tik pelningai dirba, bet ir siekdama racionalaus išteklių naudojimo nuolat investuoja į „aplinkai draugiškų“ technologijų tobulinimą. Pasirodo, bendrovė gamybinių nuotekų į aplinką neišleidžia: jos surenkamos tvenkiniuose, nuskaidrinamos ir vėl pakartotinai naudojamos gamyboje. Kasmet eksportuojama 98 proc. trąšų produkcijos, kuri parduodama 47 šalyse, o sieros rūgšties gamybos metu išsiskirianti reakcijų šiluma naudojama bendrovės ir Kėdainių miesto pastatams šildyti,“ – įspūdžiais dalinasi L. Uzdilienė.

Mokytojai aplankė ir įspūdingas baltas kopas primenančioje fosfogipso sąvartoje (vadinamoje Kėdainių Alpėmis) šalia gamyklos. Pasirodo, tai visiškai saugi žmogaus sveikatai ir aplinkai medžiaga, kuri tinka pievagrybių auginimui, taip pat keliams ir sandėliavimo aikštelėms tiesti.

Atlikę konkursines užduotys, mokiniai prasmingai laiką leido edukacinėje išvykoje po Kėdainių senamiestį, kur buvo supažindinti su svarbiausiais miesto istorijos, architektūros ir urbanistikos paminklais.

Anot Karaliaus Mindaugo PMC mokytojų, „aplinkai draugiškos“ technologijos ir žmonių sąmojingumas tausojant Žemės išteklius - vienintelis kelias išvengti pasaulinės katastrofos ir palikti „Žaliąją planetą“ ateities kartoms. Gamtamokslinis ugdymas mokiniams padeda išsiugdyti sveikos gyvensenos, aplinkosaugos įgūdžius, suprasti, kad gamtos mokslų žinios daro didelę įtaką žmonijos gyvenimui. Prie gamtos mokslų dalykinių žinių praplėtimo ir pagilinimo labai prisideda ir organizuojamas „Raštingiausio gamtamokslio“ konkursas.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija