Pristatytos kirpėjo profesijos perspektyvos / 2018-09-06

Rugsėjo 5 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre lankėsi Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos (KIGSA) prezidentė Jolanta Mačiulienė. Ji atvyko susipažinti su kirpimo mokymo programos pirmakursiais, pristatyti profesinio tobulėjimo galimybes, asociacijos veiklą.

„Kirpėjo profesija visada buvo ir bus reikalinga. Jūsų sėkmė – jūsų rankose. Įgykite tvirtus profesinius pagrindus, tobulėkite, tegul ši profesija tampa jūsų gyvenimo būdu“, - pirmakursiams linkėjo J. Mačiulienė.

Kirpėjus, vizažistus, manikiūrininkus ir kitus grožio srities specialistus vienijančios organizacijos prezidentė džiaugėsi, kad susidomėjimas kirpėjo profesija neslūgsta ir kasmet šį amatą pasirenka motyvuoti bei siekiantys profesinių aukštumų jauni žmonės. Šiemet kirpėjo profesiją Karaliaus Mindaugo PMC sieks įgyti daugiau nei šimtas pirmakursių. Populiariausia ji tarp 10 klasių pabaigusių moksleivių, kurie kartu su profesija siekia įgyti ir vidurinį išsilavinimą.

Kirpimo skyriaus vedėja Vaidilutė Venskutonienė džiaugiasi, kad dažnas vos 10 klasių baigęs jaunuolis profesiją renkasi neatsitiktinai, o žinodamas jį dominančią kryptį. „Kuo anksčiau pradėsi kaupti profesinius įgūdžius, tuo greičiau tapsi profesionalu. Ši profesija reikalauja didžiulio užsispyrimo ir atsidavimo, tad tikimės, jog mūsų pirmakursiai nuo pat pirmų mokslo dienų rimtai kibs į darbus. Bendradarbiavimas su socialiniais parneriais atveria mūsų mokiniams labai daug galimybių praktikuotis ir tobulėti, tad reikia tuo naudotis“, - pasakoja V. Venskutonienė.

Kadangi vienas iš KIGSA uždavinių yra organizuoti mokymo, kvalifikacijos tobulinimo kursus, rengti teorines ir praktines konferencijas, seminarus, parodas tai J. Mačiulienė supažindino būsimuosius kirpėjus su artimiausiais tobulinimosi renginiais, motyvavo tapti žinomais ne tik Lietuvoje, bet ir Pasaulinėse arenose.

Stipri profesinio mokymo centro bei Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos socialinė partnerystė kasmet mokiniams suteikia praktikos ir tobulėjimo galimybes. Anot J. Mačiulienės, grožio pasaulyje viskas labai greitai keičiasi, tad grožio specialistui būtina suspėti keistis kartu, nuolat mokytis naujų technikų, būti savo srities profesionalu.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija