Priėmimo rezultatai: išliekame populiariausi! / 2017-09-19

Inga Švilpauskienė, Karaliaus Mindaugo PMC Priėmimo komisijos atstovė.

Šių metų priėmime į profesinio mokymo įstaigas, pirmą kartą vykusiame internetu per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinę sistemą, profesinio mokymo sutartis pasirašė 18 685 asmenys iš 21 129 pakviestųjų. LAMA BPO duomenimis, daugiausia mokinių šiuos mokslo metus pradės Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, kur pasirašyta 1 413 profesinio mokymo sutarčių. Taip pat 37 mokiniai priimti instituciniu būdu į 9 ir 10 klases.

Anot Karaliaus Mindaugo PMC atsakingos už priėmimą Ingos Švilpauskienės, populiariausiomis išlieka sveikatos, grožio ir verslo krypčių specialybės. Didžiausias konkursas šiemet susidarė stojant į paramediko, masažuotojo, higieninės kosmetikos kosmetiko profesinio mokymo programas. Taip pat mokiniai aktyviai rinkosi sporto klubo paslaugų darbuotojo, garso ir vaizdo technikos operatorius profesijas.

„Džiugina tai, kad žmonės pamažu įvertina amato naudą ir kasmet Centras sulaukia gausaus stojančiųjų skaičiaus. Tikriausiai žmonės suprato, kad įgyta paklausi profesija labai prisideda prie sėkmingo įsidarbinimo. Centras per 2-3 metus geba parengti gerai savo profesiją perpratusius ir su naujausiomis technologijomis dirbti mokančius specialistus, kurie gali sėkmingai konkuruoti ne tik Lietuvos, bet ir Europos rinkoje,“ – pasakoja I. Švilpauskienė.

Jei aukštosios mokyklos labiau orientuojasi į teorinį parengimą, tai profesinis mokymas jau nuo pirmųjų dienų stengiasi suteikti praktinių įgūdžių. Anot laikinai einančio direktoriaus pareigas dr. Tomo Darbuto, populiariausios šiemet paramediko ir masažuotojo profesijos ypač reikalauja iš mokinių kruopštaus praktinio pasirengimo, atsakingumo ir ryžto.

„Jei kas nors galvoja, kad, pavyzdžiui, mokytis paramediko programoje labai paprasta ir lengva – klysta. Tą netgi liudija faktas, jog kasmet nemažai mokinių suklumpa per paramedikų baigiamąjį egzaminą. Tai praktinė profesija, kurią baigia tik tie, kurie iš tiesų iniciatyvūs ir geba praktiškai demonstruoti savo gebėjimus, juk jie gelbėja žmogaus gyvybę. Nepaisant sunkių mokslų, ši profesija metai iš metų neapleidžia savo populiarumo. Stojantieji į sveikato krypties programas dažniausiai būna motyvuoti ir žinantys, kad nori dirbti su žmonėmis ir jiems padėti. Tokių specialistų visada reikės rinkai, tad, manau, šios profesijos išliks paklausios ir kitais metais “ – teigia l.e.p. direktorius T. Darbutas.

Centro mokinių gretas šiemet papuošė gausus būrys higieninės kosmetikos kosmetikų. Stojančiuosius vilioja įgyjamos kompetencijos ir profesinės perspektyvos. Baigus šią programą galima dirbti kosmetikos kabinetuose, grožio salonuose, dirbti konsultantais ar užsiimti individualia veikla. Grožį kuriančios profesijos ypač populiarios merginų tarpe.

Daugelis stojančiųjų tiki, kad mokslai profesinio mokymo centre taps pirmuoju laipteliu į profesiją ir atvers kelius tolesnėms specialybės studijoms kolegijose ar universitetuose.

„Linkiu, kad pirmo kurso mokiniai jaustųsi komfortiškai mūsų Centre, išliktų tvirti ar atsakingai žiūrėtų į profesiją. Mes pasiryžę ir pasiruošę mokiniams suteikti daug praktinių ir teorinių žinių, tad belieka tuo naudotis ir aktyviai siekti kuo geresnių rezultatų,“ – pirmakursiams linki l.e.p. direktorius T. Darbutas.

Daugiau informacijos: http://profesinis.lamabpo.lt/siemet-profesinio-mokymo-sutartis-pasirase-...

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija