Perspektyvi profesija: pėdų priežiūros specialistas / 2018-02-05

Pėdų priežiūros paslaugos teikėja.

Įvairios pėdų problemos lydi žmones tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Anot pėdos priežiūros specialistų, norint turėti gražias ir sveikas pėdas, privaloma jas reguliariai prižiūrėti. Suskeldėję kulnai, nuotrynos, grybelio pažeisti ar įaugę nagai bei kiti diskomfortą keliantys pėdų pažeidimai dažnai priverčia atverti pėdos priežiūros specialisto kabineto duris. Šios srities profesionalams veiklos niekada netrūksta, o juos ruošia tik kelios Lietuvoje veikiančios profesinės mokyklos. Viena iš jų – Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras.

Perspektyvi ir paklausi profesija

Anot Sveikatos projektų instituto direktoriaus Vaidoto Balčiūno, sveikatos kryptyje nuolat trūksta gerų specialistų. Kadangi pėdų problemos vargina vis daugiau žmonių, auga susirgimų cukriniu diabetu skaičius, kas sąlygoja ir diabetinių pėdų problemas, tai išauga ir specialistų poreikis, galinčių tokiems žmonėms padėti. „Pusantrų metų trunkanti pėdos priežiūros paslaugos teikėjo profesinio mokymo programa yra paklausi ir aktuali. Kadangi profesinė mokykla turi puikią praktinio mokymo bazę, naujausią aparatūrą ir puikius mokytojus, tai per trumpą laiką paruošiami paklausūs ir savo darbą puikiai išmanantys specialistai,“ - pasakoja V. Balčiūnas.

Įgijus pėdos priežiūros paslaugos teikėjo kvalifikaciją galima dirbti valstybinėse ir privačiose įstaigose, ligoninėse, poliklinikose, grožio salonuose, kirpyklose, reabilitacijos centruose.

Tik sveikos pėdos yra gražios pėdos

Pėdų priežiūros specialistai pirmiausia siekia išspręsti pėdų problemas ir tik po to suteikti kosmetines procedūras, atliekant klasikinį pedikiūrą, masažą. Anot profesijos mokytojos Ingridos Baltrušienės, sunku atrasti žmogų, kuris neturėtų problemų su pėdomis. „Nuospaudos, prakaituojančios pėdos, grybelis, keratozė, įaugę nagai vargina daugelį žmonių. Esant šioms problemoms žmogus pats negali jų išspręsti, tam reikalinga įranga, specialūs įrankiai, ir, svarbiausia, žinios,“ – pasakoja I. Baltrušienė. Dažnai pasitaikanti problema – įaugę nagai, pasirodo, gali būti išspręsta visai neskausmingai – klijuojant sąsagas, kurių gali būti pačių įvairiausių.

Šių specialistų tikslas – sveika pėda. Anot profesijos mokytojos I. Baltrušienės, tik išsprendus problemas galima užsiimti pėdų puošyba: „mokinės mokosi ne tik gydomojo, bet ir kosmetinio pedikiūro. Išsprendus kamuojančias problemas, pėdas galime puošti, atgaivinti įvairiomis procedūromis“.

Pasitaiko atvejų, kad pėdų priežiūros specialistai vieni pirmųjų nukreipia žmogų pas šeimos gydytoją, kad pasitikrintų dėl cukrinio diabeto. „Diagnozuoti mes negalime, nes nesame gydytojai, tačiau, matydami pėdų būklę, padidėjusią keratozę, nagų formos pokyčius, galime įspėti žmogų ir nukreipti pasitikrinti. Būna atvejų, kada mūsų įtarimai pasitvirtina ir žmonės tikrai būna už tai dėkingi,“ – teigia mokytoja I. Baltrušienė. Anot jos, diabetinės pėdos turi būti prižiūrimos naudojant profesionalią įrangą, tačiau nedaug specialistų tai geba. Būtent dėl šios priežasties verta į šią programą ateiti pasitobulinti ir specialistams iš diabetinės pėdos kabinetų. 

Mokoma dirbti saugiai ir steriliai

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokantys būsimieji pėdų priežiūros paslaugų teikėjai mokomi dirbti saugiai ir steriliai. „Visada esame paruošę tiek įvairių sterilių antgalių ir įrankių komplektų, kiek tą dieną klientų mokinės turės aptarnauti. Baigus darbo dieną visi įrankiai dezinfekuojami ultragarsinėje vonelėje ir sterilizuojami ozono pagalba,“ – pasakoja profesijos mokytoja I. Batrušienė.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre šią profesiją siekiantys įgyti mokiniai praktinius įgūdžius tobulina modernioje „Pėdos priežiūros studijoje“. Jie atlieka 480 val. praktiką, kurios metu pasitikrina įgyta žinias, tobulinasi aptarnaujant klientą, parenkant tinkamus pėdos priežiūros būdus, atliekant odos bei nagų priežiūros procedūras.

Apie šią profesiją išsamiau – video reportaže. Susipažinsime su mokytojais, mokiniais ir praktinio mokymo baze! Kviečiame žiūrėti!

Norite jau dabar užduoti Jums rūpimą klausimą? Paskambinkite arba parašykite! Mob. 8 626 64580; Tel. (8 37) 32 41 72, el. p. priemimo.komisija@kaupa.lt

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija