Perspektyvi poilsio paslaugų agento profesija! (video) / 2018-05-23

Įsisukus į kasdienę rutiną dažnas mūsų pasvajojame apie kokybišką poilsį. Laukiame savaitgalių, šventinių dienų, atostogų. Tačiau, ar visada per jas pailsime kokybiškai? Tam, kad ilgai lauktas poilsis pateisintų lūkesčius, būtina jį kruopščiai planuoti arba patikėti šiuos rūpesčius profesionalams – poilsio paslaugų agentams. Ši profesija kasmet vis labiau populiarėja, o tokių specialistų poreikis kasmet vis labiau auga. Stojančiuosius į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą vilioja galimybė įgyti šią profesiją Palangoje, mokslus derinti su kokybišku laisvalaikiu bei darbu kurorte.

Kodėl verta?

Kur geriau būtų galima išmokti poilsio paslaugų agento darbo paslapčių jei ne kurorte. Stojančiuosius į profesinio mokymo centrą atveda galimybė įgyvendinti savo svajones, idėjas, atlikti praktiką kurorte ir įsidarbinti pagal profesiją. Kartais ši programa pritraukia jau savo verslą vykdančius asmenis, kurie siekia patobulinti turimas žinias, plėsti teikiamų paslaugų savo klientams spektrą.

Pavyzdžiui, Rita Tapinienė vykdo poilsiautojų apgyvendinimo verslą vienoje ramiausių pajūrio vietų - Monciškėse, tarp Šventosios ir Palangos. Besimokydama šios profesijos Rita nuolat praktiškai pritaiko įgytas žinias. „Kadangi poilsiautojų ratas kasmet didėja, reikia suspėti su besikeičiančiais klientų poreikiais. Nebeužtenka poilsiautojui suteikti komfortišką nakvynę, reikia pasiūlyti ir pramogas, pasirūpinti kokybišku laisvalaikiu. Turi nuolat domėtis kas vyksta kurorte, kad poilsiautojui būtų galima teikti įvairias su poilsiu susijusias rekomendacijas. Besimokydama supratau, kad tikrai galima tobulinti savo veiklą, išmokau kurti poilsio paslaugų paketus bei išlaikyti klientų lojalumą,“ – pasakoja Rita.

Profesinio mokymo centre rengiami poilsio paslaugų agentai geba ne tik nustatyti poilsiautojų poreikius, parinkti jiems tinkamas paslaugas, sudaryti paslaugų paketus, tačiau geba užsiimti ir poilsio paslaugų pardavimu. „Tai ypač aktualu darbdaviams, kurie tikisi universlaus darbuotojo. Kadangi šių laikų poilsiautojas reiklus poilsiui ir jo kokybei, tai siekiame rengti specialistus, kurie  gebėtų ne tik parengti ir parduoti aktyvaus ir pasyvaus poilsio kurortines paslaugas, bet ir užsiimti kurortinių poilsio paslaugų teikimo individualia veikla,“ – pasakoja profesijos mokytoja Sandra Baužienė.

Daugelis poilsio paslaugų agento programoje besimokančių mokinių siekia tapti kelionių organizatoriais, dirbti kelionių agentūrose, viešbučiuose, poilsio namuose, įvairiose apgyvendinimo ir maitinimo įmonėse, kurti savo verslus.

Modernus bendrabutis

Mokytis Palangoje priimami mokiniai iš pačių įvairiausių Lietuvos miestų. Jie turi galimybę apsigyventi moderniame bendrabutyje. „Bendrabutis erdvus, šviesus, galime pasiūlyti visus patogumus jame gyvenantiems. Yra galimybė apsigyventi dviviečiuose arba triviečiuose kambariuose, laisvą laiką leisti poilsio zonoje, mokytis – mokymo klasėje. Stengiamės, kad mokiniams būtų patogu derinti mokslus ir laisvalaikį,“ – pasakoja Kurorto verslo skyriaus administratorė Jolanta Liutikienė.

Mokytis priimama po 10 ar 12 klasių. Mokslų trukmė 2 arba 3 metai. Įgijus profesiją, mokslus galima tęsti aukštosiose universitetinėse ir neuniversitetinėse ugdymo įstaigose.

Įsidarbinimo galimybės

Karaliaus Mindaugo PMC Kurorto verslo skyrius aktyviai bendradarbiauja su socialiniais partneriais, kurie mokiniams sudaro sąlygas atlikti praktikas ir įsidarbinti. Anot Kurorto verlo skyriaus vedėjos Aistės Balčiūnaitės-Samavičės, absolventų ypatingai laukia kurorte įsikūrusios poilsio paslaugų įmonės. „Mums nuolat skambina darbdaviai ir siūlo mūsų mokiniams įvairias praktikos ar įsidarbinimo galimybes. Stengiamės mokiniams sudaryti kuo geresnes sąlygas mokytis, praktikuotis, o laisvą laiką derinti su poilsiu prie jūros, “ – pasakoja A. Balčiūnaitė-Samavičė.

Palangoje įsikūrusio viešbučio „Palangos vėtra“ direktorė Audra Vainoraitė teigia, kad nuolatos jaučiamas specialistų poreikis. „Matome didžiules galimybes bendradarbiauti su profesinio mokymo centru, nes galime suteikti absolventams darbo vietas. Norėtųsi, kad specialistų būtų ruošiama daugiau. Reikia įvairiausių darbuotojų, kurių ieškome pasitelkdami tiek profesines mokyklas, tiek darbo biržą ar socialinius tinklus,“ – išaugusį darbuotojų poreikį akcentuoja A. Vainoraitė.

Apie tai, kad bendradarbiavimas su profesinio mokymo centru būtinas kalba ir Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė. „Esame pasiruošę suteikti praktikos vietas ir plėsti bendradarbiavimą. Patys geriausi mokiniai turi šansus įsidarbinti ir tęsti savo karjerą turizmo srityje,“ – teigia R. Kmitienė.

Daugiau apie profesija – video reportaže! Kviečiame žiūrėti!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija