Paramediko profesija iš arčiau (video) / 2017-06-13

Būsimieji paramedikai.

Tęsiame pažintį su Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vykdomomis profesinio mokymo programomis. Neseniai supažindinome su floristikos amatu, o šį kartą iš arčiau pristatome kilnią ir prasmingą paramediko profesiją. Vienintelis Lietuvoje – Karaliaus Mindaugo PMC – vykdo šią programą, kuri kasmet sulaukia didžiulio stojančiųjų susidomėjimo.

Sudėtingi, daug kantrybės ir tvirtų asmeninių savybių reikalaujantys paramediko mokslai griauna nusistovėjusį stereotipą, kad mokytis profesinėje mokykloje paprasta ir lengva. Dažnai šią profesiją renkasi ne tik greitosios medicinos pagalbos stočių darbuotojai, bet ir būsimieji medikai. Daug kam tai tampa pirmuoju laipteliu siekiant tolimesnių studijų. Tai, kad ne taip paprasta baigti paramediko mokslus liudija faktas, jog kasmet nemažai mokinių suklumpa per egzaminą.

Anot Karaliaus Mindaugo PMC Sveikatos priežiūros skyriaus vedėjo dr. Tomo Darbuto, tai profesija, kuri reikalauja ypatingos atsakomybės ir pasiryžimo. „Baigiančiųjų skaičius kasmet yra ženkliai mažesnis negu įstojusiųjų. Taip yra dėl to, kad kai kurie kartais neįvertina savo galimybių stodami. Tai praktinė profesija, kurią baigia tik tie, kurie iš tiesų iniciatyvūs ir geba praktiškai demonstruoti savo gebėjimus, juk jie gelbėja žmogaus gyvybę“,  - teigia dr. T. Darbutas.

Praktines žinias ir įgūdžius būsimiesiems paramedikams perduoda savo srities profesionalai – ilagmečiai paramedikai praktikai. Siekiant mokymo kokybės, kasmet atnaujinama šiai programai reikalinga techninė įranga, sudaromos palankios praktikos sąlygos. Pirmieji Lietuvoje parengti paramedikai dirba Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje (GMPS). Jei prieš dešimt metų pirmieji šią mokymo programą baigę paramedikai darbą pradėjo Kaune bei Vilniuje, tai šiuo metu yra išaugęs tokių specialistų poreikis ir mažesniuose miestuose.

Atsakymai į klausimus apie šią profesiją – video reportaže. O jeigu susidomėjote, trokštate mokytis, Priėmimo komisija pasiruošusi suteikti visą Jus dominančią informaciją!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija