Paramedikai susipažino su karo medicinos tarnyba / 2018-10-22

„Karo medicinos tarnyba gali tapti puikia galimybe tobulėti ir išbandyti save ekstremaliose situacijose,“ – teigia spalio 17 d. Karaliaus Mindaugo PMC viešėjusi Karo medicinos mokymo centro Paramedikų rengimo skyriaus viršininkė Giedrė Alinauskaitė-Strumilienė.

Paskaitos apie karo medicinos tarnybą metu būsimieji paramedikai buvo supažindinti su karo mediko profesija. Anot G. A. Strumilienės, karo medikas – žmogus, kuris pirmasis puola į pagalbą kariui, sužeistam mūšyje, tai – išskirtinė profesija, turinti misiją – saugoti žmogaus sveikatą ir gyvybę, padėti išvengti ligų, gydyti pacientus, karo metu suteikti pagalbą sužeistiems.

Anot  G. A. Strumilienės, dar besimokant profesinio mokymo centre, būsimiesiems paramedikams yra sudarytos sąlygos atlikti praktiką ir susipažinti su profesija iš arčiau. Paramediko mokymo programos absolventai yra laukiami ir kaip darbuotojai - profesionalūs paramedikai, gebantys gelbėti žmonių gyvybes.

Karo medicinos tarnyba šiandien - tai antrines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys Karo medicinos centras Kaune ir Karių reabilitacijos centras Druskininkuose, šeši Pirminės karių sveikatos priežiūros centrai ir jų filialai Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Pabradėje, Panevėžyje, Radviliškyje, Rukloje, Šiauliuose, Tauragėje, Vilniuje, medicininės paramos vienetai, teikiantys medicininę paramą Sausumos, Karinių oro, Karinių jūrų pajėgų padaliniams.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija