Nuo idėjos iki verslo: profesija kūrybiškoms asmenybėms / 2018-02-20

Pasirinkus praktišką ir paklausią profesiją galima ne tik gerai uždirbti, bet ir susikurti puikią galimybę turėti mėgstamą darbą, įgyvendinti kūrybinius sumanymus, verslo idėjas. Viena tokių profesijų – sukirpėjo – konstruktoriaus ir modeliuotojo. Pastarųjų metų stojimo į profesines mokyklas rezultatai liudija, kad ši profesija atgimsta. Dažniausia ją renkasi ambicingi, motyvuoti, siekiantys įgyti konkrečias praktines žinias ir kurti savo verslą žmonės. Gerų specialistų nuolat ieško dizaineriai, siuvimo įmonės, įvairios studijos.

Pusantrų metų trunkanti sukirpėjo-konstruktoriaus ir modeliuotojo mokymo programa dažniausiai pritraukia tuos, kurie jau moka siūti ir siekia įgyti daugiau papildomų žinių. Pasirinkę šią programą mokiniai  mokosi ne tik konstruoti, bet ir modeliuoti, sukirpti, primatuoti ir siūti moteriškus, vyriškus, vaikiškus drabužius, organizuoti savo darbinę veiklą, tvarkyti individualios įmonės verslo apskaitą. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokantys mokiniai turi galimybę praktinius įgūdžius tobulinti moderniame sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“.

Anot profesijos mokytojos Irtos Navickienės, praktikos metu mokinės atlieka visus sukirpimo, konstravimo ir modeliavimo darbus, susiduria su pirmosiomis problemomis, kurias mokosi spręsti, sužino daug pačių įvairiausių šios profesijos subtilybių. „Tai amatas, kuris reikalauja ypač kruopštaus pasiruošimo, universalumo, gebėjimo atsakingai ir profesionaliai atlikti paslaugą,“ – pasakoja I.  Navickienė.

Mokinė Simona teigia, kad šios profesijos pačiam išmokti neįmanoma. Nors ir krimto rimtus mokslus prestižiniame Lietuvos universitete, ji negalėjo atsispirti būtent profesijos traukai ir ilgai nedvejojusi rinkosi mokytis sukirpėjo-konstruktoriaus ir modeliuotojo amato Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

„Tai sfera į kurią nėriau iš visiškos aistros. Bandžiau siūti namuose, bet supratau, kad savarankiškai to neišmoksiu. Tačiau mane į priekį vedė vizija ir svajonė. Jau stodama mokytis atėjau su savo idėja, pavyzdžiais, o mokytojos buvo tos, kurios padėjo, patarė, kaip ir ką galima padaryti geriau“, - džiaugiasi Simona. Ji jau dabar siuva specialius džinsus vaikams, kurie serga cukriniu diabetu. „Daug vaikų nešioja insulino pompas, todėl jiems labai sunku atrasti patogius ir gražius džinsus. Aš siekiu, kad mano kuriami džinsai būtų jiems patogūs ir gražūs,“ – pasakoja Simona.

Profesijos mokytoja Lilija Glambaitė tvirtina, kad sukirpėjo-konstruktoriaus ir modeliuotojo programos absolventės dažniausiai susikuria individualias įmones ir įgyvendina savo pačių kūrybines idėjas. Įgijus šią kvalifikaciją galima ne tik kurti savo verslą, bet ir dirbti sukirpėjais-konstruktoriais siuvimo įmonėse, individualiose siuvimo ateljė, bendrose Lietuvos ir užsienio šalių įmonėse.

Anot įmonės „Scapa Baltic“ sukirpimo vadovės Žaneta Juchnevičienės, ši specialybė yra labai perspektyvi ir reikalinga, nes vis daugiau žmonių siekia išsiskirti iš minios, ieško autentiškų drabužių, kuriuos sukurti gali geri sukirpėjai-konstruktoriai modeliuotojai.

Apie profesiją išsamiau – video reportaže. Kviečiame žiūrėti!

Sudomino ši profesiją? Norite užduoti klausimą? Paskambinkite arba parašykite! Mob. 8 626 64580; Tel. (8 37) 32 41 72, el. p. priemimo.komisija@kaupa.lt

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija