Mokiniai tobulėja praktiškai / 2018-03-07

Mokomės per praktiką.

Kovo 7 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokantys būsimieji socialinio darbuotojo padėjėjai lankėsi Aukštadvaryje įsikūrusiuose Šv. Domininko namuose – realioje darbo ir praktikos vietoje.

Čia jie atvyko tam, kas praktiškai pasimokytų, kaip reikia teisingai naudoti technines priemones dirbant su senyvo amžiaus ir neįgaliais asmenimis. Profesijos mokytoja Rūta Tukanienė demonstravo, kaip taisyklingai ir saugiai reiktų pasodinti žmogų į neįgaliojo vežimėlį ir jį transportuoti, kaip saugiai naudotis vaikštyne. Šalia praktinių įgūdžių tobulinimo mokiniai mokėsi taikyti ir inovatyvius socialinio darbo būdus, bendrauti ir bendradarbiauti su ten gyvenančiais seneliais.

Mokinės džiaugiasi galėjusios apsilankyti Šv. Domininko namuose, patobulėti, išgirsti senelių gyvenimiškas istorijas ir užsiimti edukacine veikla – kurti puošmenas Kovo 8 – ajai. Močiutė Leokadija, kuriai jau daugiau nei 90 metų, kaskart atvykus mokinėms uždainuoja savo mėgstamiausias dainas, o Zuzana pasakojo, kaip jai smagu, kad aplanko jaunimas.

Anot Šv. Domininko namų direktorės Janinos Stadalnykienės, mokinių apsilankymai praskaidrina senelių kasdienybę. Kai kurie senoliai puikiai prisimena apsilankiusių mokinių vardus ir nekantriai laukia jų sekančio vizito.

„Atvykę į senelių namus mokiniai realiai ir praktiškai susipažįsta su būsimu savo darbu. Gavę profesinio mokslo diplomą jiems jau būna aišku, ką jie dirbs, koks darbo metodas laukia, turi sukaupę patirtinius įgūdžius, o tai labai svarbu siekiant įsidarbinti,“ – pasakoja J. Stadalnykienė.

Į praktiką atvykusi Aistė tvirtino, kad pabaigusi mokslus norės tobulėti, studijuoti ir toliau ir dirbti pagal specialybę. „Praktika labai svarbu, ir kaskart atvykus į senelių namus matome, kokie svarbūs senoliams mes esame. Norisi praskaidrinti jų kasdienybę, kad senolių dienos  būtų kuo šviesesnės,“ – pasakoja Aistė.

Didelė socialinių paslaugų paklausa, išaugęs individualaus dėmesio žmogaus problemoms poreikis bei įdomi ir prasminga veikla skatina žmones atrasti socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programą. Jeigu ir Jūs susidomėjote šia programa, kviečiame mokytis!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1588158815881588158815881588