Minime Europos sąjungos gimtadienį / 2015-05-08

Gegužės 9-oji - ES gimimo diena

Prieš 65 metus būtent gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Reoberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją todėl jau tadiciškai šią pavasario dieną minimas Europos Sąjungos gimtadienis.

Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų. Minint ES gimtadienį visoje šalyje organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais.

Šiemet šia proga į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą užsuko LR Seimo narė Birutė Vėsaitė, kuris u savo padėjėju Mantu Rimkevičiumi su Centro mokiniais kalbėjo apie tai, kas vyksta ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje ir kaip šie procesai veikia kiekvieno kasdienį gyvenimą.

Daug dėmesio buvo skirta krašto apsaugos temai, pilietiškumui, gerbuvio kūrimo klausimams, o B.Vėsaitė susilaukė susirinkusiųjų plojimų pareiškusi, kad nuo pat savo politinės karjeros pradžios ypatingą dėmesį skiria moterų teisėms ir lygioms galimybėms.

Sveikiname visus bei raginame susimąstyti, kokie europiečiai esame ir kaip kiekvienas galime prisidėti prie geresnio gyvenimo ne tik savo šalyje, bet ir visame globaliame pasaulyje.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro ir day.lt informacija

580580580580580580580