Iš meilės gyvūnams – prasmingos iniciatyvos! / 2019-01-11

Sandra Ivanovienė ir Justė Kisieliūtė.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokančios Sandra Ivanovienė ir Justė Kisieliūtė kaip susitarusios tvirtina, kad pagaliau atrado savo svajonių – Gyvūnų prižiūrėtojo - profesiją. Tiesa, tam, kad tai suprastų jos išbandė save ir kitose srityse. Sandra jau turi įgijusi barmeno ir padavėjo profesiją, o Justė išbandė save tiek fotografijos, tiek dizaino srityse. Supratusios, kad reikia klausyti savo širdies, atsižvelgti į pomėgius ir nebijoti keisti pasirinkimų merginos prieš keletą metų susitiko Karaliaus Mindaugo PMC. Šiuo metu jos jau antrakursės, džiaugiasi atradusios viena kitą bei profesiją, kuri teikia didžiulį džiaugsmą ir vidinį pasitenkinimą.

Savanorystė - tai pati geriausia galimybė padėti

Sandra ir Justė yra aktyvios savanorės beglobių gyvūnų organizacijose. Abiejų jų namuose sau vietą atrado ne vienas prieglaudinukas – nuo šuniuko iki afrikinių sraigių, papūgų, putpelių ar žuvyčių. Šiuo metu merginos savanoriauja vienoje didžiausių savanoriškų gyvūnų globos organizacijų Lietuvoje „Lesė“. „Mums vis dar nesuvokiama, kaip žmonės neatsakingai įsigyja gyvūnus, neapmąsto, ar tikrai jiems naujas šeimos narys nebus našta. Jaučiame pareigą, kiek įmanoma labiau prisidėti prie šių gyvūnų kasdienybės palengvinimo prieglaudoje,“ – pasakoja merginos.

Anot jų, savanorių prieglaudoje nuolat trūksta, todėl visad laukiami norintys prisidėti. Merginos pasakoja, kad prieglaudoje glaudžiasi ne tik visiems įprasti gyvūnai, tačiau čia taip pat gyvena lapės, keletas gandrų, pitonas, sraigės ir kiti ne tokie įprasti gyvūnai. „Žinoma, reikia turėti žinių, kaip elgtis su įvairiais gyvūnais, todėl čia mums ypač padeda profesinės žinios. Prieglaudoje galima puikiai pamokų metu įgytas žinias pritaikyti praktiškai,“ – džiaugiasi Justė ir Sandra.

Apkirpti beglobiai šuneliai

Vienas iš Sandros Ivanovienės tikslų pabaigus mokslus – tapti šunų kirpėja. Ji ne tik praktikavosi Karaliaus Mindaugo PMC praktinio mokymo bazėje „Šunų kirpykloje“, bet ir kartu su kolege Juste praktinius kirpimo įgūdžius tobulino prieglaudoje „Lesė“.

„Tam, kad taptum geras šunų kirpėjas – būtina turėti tvirtus pagrindus. Ši specializacija reikalauja nemažai įgūdžių – reikia mokėti rasti kontaktą su keturkojais, juos labai mylėti, gebėti parinkti tinkamą kirpimą, techniškai tvarkingai atlikti procedūrą“, - pasakoja Sandra. Sandrai pritaria ir Justė, kuri teigia, kad praktikuojantis prieglaudoje apima labai geras jausmas, nes tu žinai, kad ne tik pats tobulėji, bet ir padedi naujų šeimininkų ieškantiems šuneliams. Dažniausiai apkirpti, išmaudyti, sutvarkyti gyvūnai labiau atkreipia žmonių dėmesį ir įtakoja jų pasirinkimą.

„Džiaugiuosi pasirinkusi profesiją, kuri susijusi su gyvūnais, nes tai mano gyvenimas ir didžioji aistra. Ateityje norėčiau specializuotis į dresūrą bei dirbti darbą susijusį su gyvūnais,“ – pasakoja Justė, kuriai prieglauda taip pat labai gera vieta labiau pažinti įvairių charakterių augintinius.

Prieglaudos gyvūnai įamžinti 2019 m. kalendoriuje

Ne vieną dešimtį beglobių šunelių apkirpusios merginos nuolat pilnos pačių gražiausių iniciatyvų. Jos ne tik yra suorganizavusios žaislų augintiniams gaminimo dirbtuves, bet ir žiemos švenčių proga sukūrė 2019 m. kalendorių, kuriame įamžinti prieglaudoje „Lesė“ gyvenantys gyvūnai. Tokie kalendoriai buvo padovanoti Karaliaus Mindaugo PMC Gyvūnų priežiūros skyriui ir prieglaudai „Lesė“.

Merginos skuba pasidžiaugti, kad kalendoriaus sausio mėnesio šunelis Kruopa jau surado naujus šeimininkus ir tiki, jog juos artimiausiu metu suras ir kiti šaunūs keturkojai.

Sandra ir Justė kviečia visus savanoriauti ir teigia, kad čia visada galima išbandyti kažką naujo. Merginos kviečia pavedžioti, išmaudyti, fotografuoti, paremti daiktais ar finansiškai beglobius gyvūnus.

Kviečiame nuotraukų galerijoje pasigrožėti 2019 m. kalendoriuje įamžintais nuostabiais gyvūnais! Dėkojame Sandrai ir Justei už gerus darbus ir tikime, jog pasirinkta profesija leis ateityje dirbti ir svajonių darbą!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

18061806180618061806180618061806180618061806180618061806