Laisvės gynėjų dieną – segėkime neužmirštuolės žiedą / 2018-01-11

Segėkime neužmirštuolę prie širdies!

Tradicine spėjusi tapti „Neužmirštuolės“ akcija Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, tautiečius visame pasaulyje kvies prisiminti kritusius kovoje už laisvę įsisegant vienijantį ženkliuką – neužmirštuolės žiedą. Prie šios gražios akcijos jungiasi ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, kurio languose jau sausio 12 d., 8.00 val. bus uždegtos atminimo žvakutės ir taip pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Tai pilietinės iniciatyvos-akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ simbolis. Deganti žvakė simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Neužmirštuolės žiedus jau sausio 12 d. rytą Centro bendruomenei padovanos Socialinių paslaugų skyriaus atstovai. Gėlės žiedo simbolis pasirinktas norint pagerbti kovotojus už laisvę, o pačios neužmirštuolės pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien. Tad Laisvės gynėjų dieną segėkime Neužmirštuolę prie širdies ir parodykime, jog žuvusiųjų už laisvę dovana ateities kartoms neliko pamiršta. Parodykime, kad  mūsų daug. Kad esame dėkingi!

Neužmirštuolės bus dalinamos sausio 12 d. nuo 8:00 val. (Karaliaus Mindaugo pr. 11 ir Miško g. 15, Kaunas).

Kviečiame aktyviai dalyvauti Laisvės gynėjų dienos renginiuose Kauno mieste:

Sausio 12 d.

11 val. Laisvės gynėjų Tito Masiulio ir Juozo Vaidoto atminimo pagerbimas Petrašiūnų ir Romainių kapinėse. Dalyvaus Kauno Tito Masiulio jaunimo mokyklos bendruomenė.

16.30 val. Varpų muzikos koncertas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Karilionininkas Julius Vilnonis.

17 val. Pilietiškumo akcija prie laužų „Būkime kartu!“ Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Dalyvaus Kauno kultūros centro „Tautos namai“ folkloro ansamblis „Kupolė“, aktorius Petras Venslovas.

Sausio 13 d.

10 val. Šv. Mišios už žuvusiuosius Laisvės gynėjus Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje.

10.40 val. Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų meno kolektyvų koncertas „Vardan Lietuvos“ Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje.