Iš konkurso „Raštingiausias gamtamokslis 2015“ grįžo su apdovanojimais / 2015-05-04

Tradiciškai balandžio pabaigoje Centro atstovai vyko į Vilkijos žemės ūkio mokyklą dalyvauti tradiciniame Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų gamtamokslinio ugdymo konkurse Raštingiausias gamtamokslis 2015“, skirtame tarptautinei Motinos Žemės dienai. 
Mūsų Centrui atstovavo Viktorija Stulgytė H42 gr., Laura Nastajūtė GPŽ4 (ž)gr., Austėja Šimkutė GPŽ4 (ž)gr., Evelinai Vaitkevičiūtė H31 gr., Kristina Tamoševičiūtė GPŽ3 (ž) gr., Viktorija Karpovaitė GPŽ3 (ž) gr. Trys mokinės biologijos srityje, trys mokinės – chemijos. Mokinės ir chemijos mokytoja Audronė Ramanuskeinė parengė  namų darbą – plakatą tema ,,Mes ir gamta“.
Į konkursą atvyko dalyviai net iš 11 mokyklų: Jonavos politechnikos mokyklos, VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos, VšĮ Kauno mechanikos mokyklos, VšĮ Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Kėdainių profesinio rengimo centro,  Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos, Kauno informacinių technologijų mokyklos, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos profesinio mokymo skyriaus, Kauno statybininkų rengimo centro ir Kauno taikomosios dailės mokyklos. 

Sveikiname mūsų centro mokines:
• chemijos konkurse II-ąją vietą laimėjo Laura Nastajūtė;
• biologijos konkurse II-ąją vietą laimėjo Kristina Tamoševičiūtė;
• biologijos konkurse III-ąją vietą laimėjo Viktorija Karpovaitė.
Kol mokiniai sprendė užduotis, mokytojai spėjo pasidalinti ne tik gerąja patirtimi, bet ir susitikti su ,,Žolinčių akademijos“ nare, agronome, gėlininke Angele Masiulioniene. Moteris surengė savo surištų, sudžiovintų augalų parodą ir supažindino su gamtoje slypinčiais turtais – vaistiniais augalais. Papasakojo apie jų gydomąsias savybes., pamokė, kaip iš sausų žolių pasigaminti suvenyrus ar sau tinkančias arbatas. Anot žolininkės, daugelis skubančių, dirbančių žmonių net nesusimąsto, kokią didelę įtaką mūsų nuotaikai, savijautai ir sveikatai turi gamta, reikia tik mokėti pasinaudoti jos siūlomomis gėrybėmis.
Mokiniai po konkurso buvo pakviesti į Vilkijos žemės ūkio mokyklos neformaliojo švietimo organizatoriaus Virginijaus Štilpos organizuotą ekskursiją į Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų bei Vilkijos apylinkes. Dėkojame mūsų Centrui atstovavusioms mokinėms ir jų mokytojams.
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro ir Vilkijos žemės ūkio mokyklos informacija