Kirpėjo profesija: mokytis niekada nevėlu / 2018-10-19

Šiemet valstybės lėšomis įgyti trokštamą amatą galėjo pretenduoti jau kažkada įgiję profesinę kvalifikaciją ar aukštąjį išsilavinimą žmonės. Valstybės finansuojamos tęstinio mokymo programos sulaukė ypač didelio populiarumo. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre spalio mėnesį mokslus kirpėjo tęstinio mokymo programoje pradėjo 38 ambicingi ir siekiantys keisti profesiją žmonės.

„Džiaugiamės tokia šių metų naujove, pritraukusia mokytis ypač motyvuotus žmones. Daugelis jų ne vienerius metus svajojo apie profesijos keitimą, jautėsi neatradę savęs, ieškojo profesijos keitimo galimybių. Šiemet startavusi nemokama kirpėjo tęstinio mokymo programa daugeliui buvo tas lemiamas ženklas, padėjęs apsispręsti siekti savo trokštamos profesijos,“ – pasakoja Karaliaus Mindaugo PMC Kirpimo skyriaus vedėja Vaidilutė Venskutonienė.

Tą patvirtina ir biomedicinos mokslus baigusi Goda Arlauskienė, kuri ne vienerius metus atidėliodavo savo sprendimą mokytis kirpimo. „Tikriausiai gyvenime visada ateina tas periodas, kai norisi pokyčių, naujų žinių, tobulėjimo. Kirpimą pasirinkau ne atsitiktinai, o žinodama, kad man tai labai įdomu, kad pabaigusi mokslus noriu dirbti kirpėja,“ – pasakoja Goda ir džiaugiasi, kad besimokant įmanoma derinti darbą ir mokslą.

„Siekiame lankstumo. Dirbantiems asmenims siūlome mokytis po pietų, vakarais, savaitgaliais. Suvokiame, kad turime atsižvelgti į besimokančiųjų galimybes, kad daugelis jų yra dirbantys ir jiems reikia darbą derinti su naujos profesijos įgijimu,“ – teigia V. Venskutonienė.

Architekte dirbanti Skirmantė Žostautienė tikina, kad jos pasirinkimą stoti mokytis lėmė pomėgis kurti. „Galbūt man kiek lengviau nei kolegoms, nes aš jau turiu suvokimą apie proporcijas, kompozicijas, spalvas, formas. Esu pabaigusi ir drabužių modeliavimą, laisvalaikiu kuriu sceninius drabužius, o ateityje norėčiau tapti įvaizdžio dizainere. Kadangi plaukai yra labai svarbi įvaizdžio detalė, tai norisi profesionaliai išmanyti ir šią sritį,“ – pasakoja Skirmantė ir priduria, kad pasirinkimą įtakojo galimybė besimokant kirpimo įgyti ir makiažo žinių.

Tai, kad būsimieji kirpėjai mokosi ne tik kirpti, modeliuoti šukuosenas, dažyti plaukus, atlikti cheminius šukavimus, bet ir parinkti bei atlikti makiažą, manikiūrą, kitas grožio procedūras tvirtina ir Kirpimo skyriaus vedėja. „Labai dažnai klientai pageidauja, kad kirpėjas ne tik pritaikytų jam tinkančią šukuoseną, bet ir padažytų. Taip klientai siekia sutaupyti laiko, ieško universalių meistrų. Reaguojame į poreikius ir siekiame parengti ne tik gerus kirpėjus, bet ir vizažo žinių turinčius grožio meistrus,“ – pasakoja V. Venskutonienė.

Kirpėjų praktikos vadovė Jolita Vilūnė tikina, jog tam, kad taptum geru savo srities specialistu, būtina įgyti tvirtus pagrindus. „Pirmiausia būsimieji kirpėjai turi susipažinti su darbo įrankiais bei įranga. Juk labai svarbu žinoti, kaip išsirinkti geras žirkles, jas prižiūrėti, kokios žirklės tinka kairiarankiui ir tt. Darbo įrankių yra tikrai daug, labai įvairių, tad kiekvienam būsimam specialistui svarbu išmokti juos tinkamai pasirinkti ir teisingai jais naudotis,“ – pasakoja J. Vilūnė. Anot profesijos mokytojos, geras kirpėjas darbo turės visada – juk kirpėjo paslaugų reikia tiek moterims, tiek vyrams, tiek vaikams. Svarbiausia, nuolat gilinti profesines žinias, tobulėti, atrasti savo nišą.

Štai, pavyzdžiui, dvidešimtmečio multimedijos specialisto Armando Judzinskio planuose ne tik tikslas tapti kirpėju, bet ir profesionaliu barzdos meistru barber’iu. „Žinau, kad jeigu nepabandysiu, tai po to gailėsiuos. Noriu konkretaus amato, kuris sietųsi su estetikos ir grožio kūrimu. Pats intensyviai piešiu, šis hobis mane lydi kasdien. Tikiu, kad, galbūt, savo kūrybines visizijas pritaikysiu ir kurdamas plaukų įvaizdžius,“ – pasakoja Armandas.

Šiemet Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras vykdo kirpėjo, socialinio darbuotojo padėjėjo, siuvėjo, floristo, gyvūnų prižiūrėtojo, sukirpėjo-konstruktoriaus bei tekstilės gaminių priežiūros darbuotojo valstybės finansuojamas tęstinio mokymo programas. Jos skirtos asmenims jau turintiems profesinę  kvalifikaciją ar aukštąjį išsilavinimą.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1717171717171717171717171717