Kirpėjo profesija: kūrybiškoms asmenybėms / 2018-01-03

Kirpėjo profesija - kurianti grožį!

Grožio krypties profesijos kasmet sulaukia didžiulio populiarumo tarp stojančiųjų. Realizuoti savo idėjas, dirbti širdžiai mielą darbą ir kurti grožį  – pagrindiniai motyvai, lemiantys mokinių profesijos pasirinkimus. Siekti amato ir tapti geru grožio specialistu tampa populiaru. Tą galima pasakyti ir apie kirpėjo profesiją, kuri paklausi tarp įvairaus amžiaus žmonių. Siekiantys šio amato žino, kad profesionalūs kirpėjai darbo turės visada – juk kirpėjo paslaugų reikia tiek moterims, tiek vyrams, tiek vaikams. O žengti pirmuosius žingsnius ir mokytis amato galima pradėti baigus vos 10 ar 12 klasių.

Būsimieji kirpėjai Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre kasdien tobulina savo praktinius įgudžius moderniose praktinio mokymo bazėse, semiasi žinių iš kirpimo meistrų. Bendradarbiaudami jie mokosi moterų, vaikų ir vyrų kirpimo, šukuosenų modeliavimo, plaukų sušukavimo, dažymo, garbanojimo, gaminių iš plaukų komponavimo ir jų pritaikymo.

„Grožio industrijoje nuolat atsiranda naujovių, kurias reikia suspėti priimti ir išbandyti. Svarbiausia, nesustoti vietoje ir nuolat gilinti savo profesines žinias“, - teigia Kirpimo skyriaus vedėja Vaidilutė Venskutonienė. Būtent šiuo tikslu kasmet organizuojami įvairūs profesinio meistriškumo konkursai. Vienas tokių gruodžio mėnesį vyko Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Čia savo gebėjimus siekė pasitikrinti būsimieji kirpėjai, atvykę iš penkių Lietuvos profesinių mokyklų. Konkurso dalyviai džiaugėsi pasirinkę ne tik kūrybišką, bet ir daug tobulėjimo reikalaujančią profesiją.

Pakalbinome būsimuosius kirpėjus. Siūlome susipažinti su grožį kuriančia profesija!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija