Karaliaus Mindaugo PMC – tramplinas į profesinį pripažinimą / 2019-01-09

Dalinamės žurnale „Reitingai“ (2018 m. gruodis – 2019 m. gegužė) publikuotu straipsniu apie Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą. 

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras – tramplinas į profesinį pripažinimą

Aktualios mokymo programos, kurias baigę jaunuoliai gali ne tik dirbti mėgstamą darbą ar tęsti profesines studijas, bet ir pradėti savo verslą, aukščiausio lygio mokytojai praktikai, atskleidžiantys savo profesines paslaptis, praktika Lietuvos įmonėse ir stažuotės užsienyje – visa tai siūlo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras.

Viena didžiausių ir populiariausių Lietuvoje profesinio mokymo įstaigų – Kaune įsikūręs Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras – daugeliui šiandien puikiai žinomų grožio, sveikatos, socialinės gerovės ir verslo srities profesionalų tapo tramplinu į ateitį. „Svarbiausia užduotis, kurią keliame sau, – suteikti jaunam žmogui tiek žinių ir patirties, kad baigęs mokslus jis galėtų sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje ir būtų pasirengęs ne tik dirbti greta patyrusių profesionalų, bet ir pats pradėti savo verslą“, – teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė dr. Nora Pileičikienė.

 Taigi pokalbis su centro vadove.

– Kokių specialybių šiuo metu galima įgyti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre?

N. P.: Savo siūlomas programas esame išskirstę į keturias svarbiausias kryptis – grožio, sveikatos, socialinės gerovės ir verslo. Grožio kryptis – kosmetika, kirpimas, siuvimas, sukirpėjas-konstruktorius – tai profesijos, kurios nuo seno garsina mūsų profesinio mokymo centrą. Daugelis žinomų meistrų yra baigę šiuos mokslus.

Didelį dėmesį pastaraisiais metais skiriame ir sveikatos bei socialinės gerovės kryptims. Esame vienintelė profesinė mokykla Lietuvoje, rengianti paramedikus, sparčiai populiarėja ir masažuotojo specialybė. Visuomenė sensta – ne tik Lietuva, visa Europa susiduria su šiuo iššūkiu, – tad sveikatos ir socialinės gerovės specialistai kuo toliau, tuo daugiau turės darbo. Tai ypač jaučiame mokiniams rengdami stažuotes užsienyje – specialistų paklausa jau yra didžiulė ir ji vis auga.

Pasaulis keičiasi, todėl mums – specialistus profesionalus rengiančiam profesinio mokymo centrui – ypač svarbus mokymo programų aktualumas. Taip, atsižvelgę į naujausias tendencijas, rengiame gyvūnų priežiūros specialistus. Skaičiuojama, kad šiuo metu Europoje žmonės namie laiko 102 mln. kačių ir 85 mln. šunų. Vien Vokietijoje auginama 9,2 mln. šunų, Švedijoje jų skaičius per 7 metus išaugo 20 proc. Augintinių priežiūrai šeimininkai skiria vis daugiau dėmesio ir lėšų, tad nieko nuostabaus, kad plečiasi gyvūnų priežiūros paslaugų paklausa. Vien šunų kirpimas šiandien kainuoja brangiau nei žmogaus, o ieškantys savęs mūsų centre neretai įgyja papildomą kvalifikaciją – gyvūnų priežiūros specialisto.

Dar viena kryptis, į kurią orientuojamės, – verslumo skatinimas. Daugelis  mūsų absolventų anksčiau ar vėliau pasuka savo verslo keliu, tad centre siekiame jiems suteikti visas sėkmingai verslo pradžiai reikalingas žinias.

– Mokantis profesijos ypač svarbūs mokytojai. Tad kaip Jums sekasi suburti kolektyvą?

N. P.: Visi supranta, kad profesijos paslapčių geriausia mokytis iš geriausiųjų. Džiaugiuosi, kad Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre dirba stipri komanda. Tai nėra paprasta – daugelis mūsų mokytojų yra praktikai, turintys savo darbą, įsipareigojimų, vardą, – tad mokymas jiems yra ne tik darbas, bet ir tam tikra socialinė veikla, duoklė visuomenei, jaunimui

Ne vienas mokytojų – šiandien visame pasaulyje vertinamų savo srities profesionalų – kadaise yra baigę mūsų profesinio mokymo centrą. Jie puikiai žino, kokį postūmį jaunam žmogui gali turėti galimybė mokytis ir dirbti su specialistais. Tai juk ne tik galimybė sužinoti profesijos paslapčių, bet ir pavyzdys, kiek galima pasiekti savo darbu.

Tarkime, mūsų Kosmetikos skyriaus mokytoja ir buvusi mokinė Irma Baltrušaitienė yra tapusi Europos, o 2018 m. – Pasaulio vizažo čempione. Arba mokslus mūsų centre kadaise baigęs, o dabar jame dėstantis Rytis Malašauskas yra Paramedikų asociacijos prezidentas, teisėjauja tarptautinėse paramedikų varžybose. Ir tokių istorijų turime ne vieną.

– Profesijos paslapčių neišmoksi be praktikos. Ką Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras siūlo savo mokiniams?

N. P.: Mūsų programos pirmiausia orientuotos į praktiką, tad besimokantiems žmonėms nuo pat pirmų žingsnių siekiame suteikti viską, ko reikia, kad jie galėtų mokytis.

Centras turi turbūt vieną geriausių ir pažangiausių techninių bazių – visus mokinius nemokamai aprūpiname darbo priemonėmis, nuo prijuosčių iki profesionalios technikos. Neretai mokslus pas mus baigę žmonės sako, kad įsidarbinus priemonės yra senesnės nei tos, su kuriomis jie mokėsi mokykloje. Bet man atrodo, kad jei jau mokaisi iš geriausių, tai ir daryti tai turėtum su tam tinkamomis priemonėmis.

Turime ir savo praktinio mokymo bazes, kur mokiniai atlieka praktines užduotis.

Kita svarbi mūsų kaip profesinio mokymo centro užduotis – suvesti mokinius ir potencialius darbdavius. Todėl buriame platų partnerių tinklą, kur mūsų mokiniai atliktų praktikas, plečiame bendradarbiavimą su partneriais užsienyje, kur galėtų stažuotis pas mus besimokantys žmonės. Iš tiesų lydime savo mokinius per visą profesinio mokymosi etapą ir stengiamės tai daryti ir mokslams pasibaigus – tad džiaugiamės, jog absoliuti dauguma mūsų absolventų iš karto randa darbą, o dalis jų išdrįsta steigti savo įmones. Mums tai yra geriausias Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro įvertinimas.

Absolventų vertinimai

Daugkartinis Lietuvos ir Europos čempionatų jėgos trikovės rekordininkas, 2017 m. Pasaulio jėgos trikovės bronzos medalio laimėtojas Albertas Motiečius, Kosmetikos skyrius.

„Dažnai tenka sulaukti klausimų, kurie nėra susiję su jėgos trikove. Kol nesimokiau centre, nelabai žinojau, ką žmogui patarti, kai klausdavo ne apie mano sportą. Įstojęs į Sporto klubo paslaugų darbuotojo programą gavau labai platų žinių spektrą, kurios apima įvairias treniruotes, metodikas, mitybą. Taigi vien dėl to džiaugiuosi savo profesiniu pasirinkimu.“

VšĮ „Tailandietiško masažo mokykla“ vadovas, sertifikuotas tailandietiško medicininio masažo ekspertas Deivis Petrušis, Sveikatos priežiūros skyrius.

„Tai buvo nuostabūs dveji metai su nuostabiais žmonėmis. Čia sutikau profesionalų kolektyvą ir gavau didžiulį postūmį masažuotojo karjeroje. Centro profesijos mokytojų pagalba tapau tikru profesionalu ir ėmiausi mokyti kitus.“

Šunų kirpyklos vadovė Ramunė Grigaliūnienė, Gyvūnų priežiūros skyrius.

„Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre baigta Gyvūnų prižiūrėtojo mokymo programa buvo vienas geriausių sprendimų mano gyvenime. Įgytos teorinės ir praktinės žinios įkvėpė imtis iniciatyvos ir įsilieti į verslo pasaulį. Nuolat dalyvaujame seminaruose, domimės naujausiomis tendencijomis, nes šunelių kirpimo mados keičiasi, atsiranda įvairiausių naujovių.“