Justinas Straižys – naujasis Mokinių tarybos pirmininkas! / 2019-04-02

Balandžio 1 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokinių taryba rinkosi į posėdį, kurio metu ne tik išklausė „Selfie“ mokinių apklausos rezultatus, bet ir pasveikino naujai išrinktą Mokinių tarybos prezidentą – Justiną Straižį. Jis pakeitė iki šiol pareigas ėjusią Kirpimo skyriaus mokinę Sonatą Šidlauskytę.

Naujai išrinktą Mokinių tarybos pirmininką pasveikino posėdyje dalyvavusi Karaliaus Mindaugo PMC direktorė Nora Pileičikienė ir tarybos veiklos koordinatorė Nijolė Dinapienė. Linkėta sėkmės atstovaujant mokinių interesus, organizuojant ir įgyvendinant tarybos užsibrėžtus tikslus. Tai, kad laukia įdomūs, pilni iššūkių bei naujų iniciatyvų pirmininkavimo metai prisipažįsta ir pats Justinas. Kviečiame susipažinti su juo iš arčiau!

Kelių profesijų atstovas

Pabaigęs „Aušros“ gimnaziją Justinas nesvarstė apie profesinę mokyklą. „Jaunų žmonių tarpe vis dar gajūs stereotipai apie profesines mokyklas. Daugeliui norisi prestižinių universitetų ar bent kolegijų. Prisipažįstu, kad ir aš pasidaviau tai masinei bangai ir net ilgai nesvarstęs įstojau į Kauno kolegiją ir įgijau kompiuterinių tinklų administratoriaus specialybę“ – pasakoja Justinas ir pataria kitiems atsidūrus pasirinkimo kryžkelėje neskubėti ir įsiklausyti į save, savo pomėgius bei hobius.

„Nors įgyta specialybė paklausi darbo rinkoje, tačiau pabaigęs mokslus nejaučiau jokio vidinio impulso ar noro dirbti pagal profesiją. Jaučiau, kad man ji svetima, o aš vis dar iki galo neatradęs savęs,“ – tęsia Justinas ir priduria, kad susivokti, ko iš tiesų norisi padėjo ketveri emigracijos metai. Trejus metus vaikinas dirbo klientų aptarnavimo srityje šiaurės vakarų Anglijoje, Mančesteryje, vėliau – persikėlė į Škotiją.

„Emigracijos metu supratau, kad negaliu gyventi be savo šaknų. Tikrai norėjosi grįžti į Lietuvą, kur jautiesi savas. Turėjau pakankamai laiko suprasti, ko noriu gyvenime, beje, pralaisvėjau, ištobulinau anglų kalbą, supratau, kad niekada nevėlu kažką keisti, reikia rizikuoti ir bandyti,“ – pasakoja vaikinas.

Ir Justinas surizikavo – įstojo mokytis į Karaliaus Mindaugo PMC masažuotojo mokymo programą. Pasirodo, ši profesija vaikinui nėra jau tokia svetima. Jo tėtis yra oficialus „Yumeiho“ terapijos terapeutas. Jo atliekamų procedūrų metu išmankštinami sąnariai nuo galvos iki kojų pirštų, viso kūno raumenys, yra paveikiama nervinė sistema, kuri sutampa su žmogaus kūno energetiniais meridianais. Justinas juokauja, kad, tikriausiai, noras padėti žmonėms, dirbti su žmonėmis yra įaugęs į kraują ir eis iš kartos į kartą.

Profesinis mokymas – greitas būdas įgyti amatą

Justinas per dvejus metus taps kvalifikuotu masažuotoju. Būtent trumpa mokymosi trukmė, labai konkretus amatas ir labiausiai sumotyvavo vaikiną. „Norėjau, kad teorija iš karto būtų siejama su praktika. Tą ir gaunu. Nors programa trunka tik dvejus metus, tačiau mokytis reikia tikrai daug. Aišku, labai priklauso nuo išsikeltų tikslų. Man norisi įsigilinti į sritį, tad skiriu profesijai ir atitinkamą dėmesį,“ – pasakoja Justinas.

Vaikiną šiuo metu labiausiai žavi sportinio masažo sritis. „Tikriausiai labai daug priklauso nuo mokytojo. Profesinio mokymo centre Sportinį masažą dėstantis Arnius Mickevičius mane labai įkvepia, puikiai išdėsto ir praktiškai moko masažo subtilybių. Smagiausia tai, kad dėsto mokytojai – praktikai, tikri profesionalai.

Anot vaikino, visuomenėje sklandantys stereotipai apie profesinį mokymą yra klaidinantys. „Kiekvienam patarčiau užeiti į Karaliaus Mindaugo PMC, sudalyvauti atvirų durų dienose ir įsitikinti, kad čia gyvenimas verda, praktika atliekama moderniose mokymo bazėse, teikiamos paslaugos, vyksta daug puikių renginių“.

Planai ateičiai

Tapęs Mokinių tarybos pirmininku Justinas žada atstovauti daugumos mokinių interesus, kuo geriau organizuoti MT narių darbą, ugdyti jų savarankiškumą.

„Mokinių savivalda yra mokinių teisė ir laisvė savarankiškai priimti mokinių bendruomenei reikšmingus sprendimus, spręsti aktualius klausimus, organizuoti mokinių veiklą. Tikiuosi, kad pavyks sklandžiai dirbti, kartu su komanda inicijuoti ir organizuoti akcijas, renginius, sėkmingai bendradarbiauti su grupių seniūnais, sprendžia mokinių problemas,“ – tikisi Justinas ir kviečia visus bendradarbiauti.

Linkime sėkmės ir pačių rezultatyviausių pirmininkavimo metų!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1879187918791879187918791879