Išskirtinės avalynės gamintojas / 2017-08-01

Spartėjantis gyvenimo tempas skatina ne tik naujų profesijų atsiradimą, bet ir gramzdina užmarštin kadaise itin populiarius amatus. Vienas tokių – batsiuvystė. Nors amatas ir nykstantis, tačiau išskirtinės avalynės gamintojų šiais laikais klientai itin ieško ir nepagaili solidaus atlygio už puikų darbą.

Daugiau nei 40 metų išskirtinę avalynę ir galanteriją kuriantis kaunietis Boleslovas Kazakevičius – vienas garsiausių avalynės meistrų Lietuvoje, modeliuojantis ir siuvantis apavą įvairiausių profesijų bei socialinio statuso žmonėms. Savo žiniomis bei patirtimi jis dalinasi Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre, kur rengiami ortopedinės avalynės gamintojai.

„Stengiamės perduoti rankinio darbo įgūdžius, kurių neįmanoma rasti jokiame vadovėlyje. Tai amatas, kuris reikalauja ypatingo kruopštumo, kantrybės ir užsidegimo. Man ši profesija – iš pašaukimo, todėl teikia malonumą ir džiaugsmą“, - pasakoja B. Kazakevičius.

Susipažinti su išskirtinę avalynę siuvančiu meistru trokšta ne vienas. Pas garsų kūrėją skuba įvairiausi klientai. Meistrui teko siūti batus žymiems verslininkams, scenos žmonėms bei daugeliui aukštaūgių Lietuvos krepšininkų. Tarp jų  - Arvydas Sabonis, kurio plakatas su parašu puošia B. Kazakevičiaus dirbtuves. „A. Sabonio batų dydis 54, todėl rasti klasikinius batelius avalynės parduotuvėje praktiškai neįmanoma, tad užsuka pas mane, kur jau yra pagamintas jam tinkamas kurpalis“, - įspūdžiais dalinasi meistras. Sabonių šeima jau tapę nuolatiniais B. Kazakevičiaus klientais, o gaminti avalynę teko ir P. Jankauskui, broliams K. ir D. Lavrinovičiams, E. Žukauskui ir daugeliui kitų.

Avalynės kūrėjas siuva ne tik batus, bet gamina ir išskirtinius papuošalus, delninukes, rankines ar diržus. Rimtų konkurentų Lietuvos rinkoje meistras teigia neturįs ir reklama visiškai nebūtina, nes kūrėją geriausiai pristato jo klientai bei jų atsiliepimai. Avalynės kūrėjas įsitikinės, kad batsiuvio profesija visada bus reikalinga, nes vertinančių išskirtinumą ir kruopštų rankų darbą žmonių pamažu vis daugėja.

Susidomėjote? Kviečiame mokytis!

Priėmimas vyksta internetu - www.lamabpo.lt

Daugiau informacijos apie Sveikatos skyriaus mokymo programas sužinosite: http://www.kaupa.lt/lt/sveikatos-kryptis. Į visus klausimus atsakysime tel. 8 37 324172, 8 626 64580, el. p. priemimas@kaupa.lt. Jei kyla neaiškumų, atvykite pas mus ir kartu užpildysime prašymą LAMA BPO sistemoje!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija