Išrinktas raštingiausias būsimasis darbuotojas / 2019-04-05

Š. m. balandžio 4 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko Kauno regiono profesinio mokymo įstaigų mokinių lietuvių kalbos konkursas „Raštingiausias būsimasis darbuotojas“, skirtas Laikinosios sostinės atminimo metams paminėti. 2019 metais sukanka 100 metų, kai iš okupuoto Vilniaus pasitraukė Laikinoji Vyriausybė ir Kaunas de facto tapo Lietuvos Valstybės institucijų darbo vieta. Net 36 mokiniai iš vienuolikos Kauno regiono profesinių mokyklų susitiko Kaune ir siekė raštingiausiojo titulo, kad kitais metais konkursą galėtų organizuoti savo atstovaujamoje mokymo įstaigoje.

„Raštingiausio būsimojo darbuotojo konkursas gimė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre ir jau gyvuoja antrą dešimtmetį. Mokiniams šis renginys suteikia galimybę pasitikrinti lietuvių kalbos žinias, o mokytojams – galimybę pabendrauti, susipažinti, pasidalinti gerąja patirtimi. Siekiama, kad profesinių mokyklų mokiniai būtų ne tik geri savo amato žinovai, bet kartu gebėtų taisyklingai lietuviškai kalbėti, rašyti, sėkmingai pasiruoštų ir išlaikytų lietuvių kalbos brandos egzaminą,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Gimnazijos skyriaus vedėja Daiva Abromavičienė.

Konkurso atidarymo metu Karaliaus Mindaugo PMC mokinė Skirma Daukšaitė dovanojo dainą  „Mano kraštas“, mokiniai pristatė projektą apie Kauno senamiestį ir Kaune kūrusius rašytojus. Karaliaus Mindaugo PMC direktorė Nora Pileičikienė pasveikino visų mokyklų atstovus ir linkėjo sėkmės atliekant konkurso užduotis.

Kadangi šių metų renginys skirtas Laikinosios sostinės metams paminėti, tai ir užduotys, kurias mokiniai turėjo atlikti per nustatytą laiką, buvo susijusios su Kaunu ir jo istorija. Dalyviai rašė diktantą ir atliko užduotis, skirtas kalbos kultūros ir literatūros žinioms patikrinti. Renginio metu taip pat vyko ir edukacinė veikla – mokiniai pasigamino knygų skirtukus, o mokytojai –dalyvavo lektoriaus ir Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytojo Gintauto Deksnio seminare „Tarnybinis etiketas ir protokolas“.

Susumavus konkurso užduočių rezultatus išrinkti konkurso nugalėtojai. Šiemet raštingiausio būsimojo darbuotojo titulas atiteko JŪRATEI ZOKAITEI iš Raseinių technologijos ir verslo mokyklos. II VIETA - Sandrai Kuznecovaitei iš Kėdainių profesinio rengimo centro, III VIETA -  Kamilei Kilijonaitei taip pat iš Kėdainių profesinio rengimo centro.

Sveikiname nugalėtojus ir visus dalyvius, linkime visada mylėti ir puoselėti savo gimtąją kalbą! Visas renginio rasite Karaliaus Mindaugo Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/pg/KAUPA.LT/photos/?tab=album&album_id=2182713735154006.

Nuotr: Jūratė Zokaitė - I VIETOS laimėtoja iš Rasienių tachnologijų ir verslo mokyklos. 

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

18811881188118811881188118811881188118811881188118811881