Gyvūnų priežiūros skyriui – 20 metų! (foto) / 2017-05-22

Gyvūnų priežiūros skyriaus profesijos mokytojai.

Gegužės 18 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežiūros skyrius minėjo gražų 20-ies metų jubiliejų. Pajiesio kelyje įsikūrusiame moderniame žirgyne rinkosi Centro bendruomenė, skyriaus darbuotojai, socialiniai partneriai, kad prisimintų skyriaus įkūrimo ir gyvavimo istoriją, pasidžiaugtų profesijos mokytojų ir mokinių pasiekimais bei išvystų puikius pramoginius pasirodymus.

Daugelis Gyvūnų priežiūros skyriaus profesijos mokytojų – tikri savo srities profesionalai. Renginio metu visi žiūrovai galėjo pasigėrėti jų paruoštais pasirodymais. Profesijos mokytojas, tarptautinės kategorijos raitelis Irmantas Grikienis su žirgu Captan Morgan pademonstravo klasikinę konkūro rungtį, o mokytoja ir trenerė Daiva Pakulienė susirinkusiai publikai parodė, kaip elegantiškai risnoja jos treniruojamas žirgas Havajus. Deimantė su žirgu Hello Kitty visus sužavėjo savo jaunatvišku entuziazmu ir gebėjimu su žirgu pademonstruoti įvairius paklusnumo triukus. Žiūrovai liko sužavėti žirgų skleidžiama magija ir neapsakomu grožiu. Šventei  žirgus papuošė profesijos mokytoja Ieva Grikienė kartu su mokiniais.

Renginį vedusios Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro praktinio mokymo vadovė dr. Ieva Anužienė ir Gyvūnų priežiūros skyriaus vedėja Gerda Švabienė pasidžiaugė ilgamete skyriaus veikla, pristatė pirmuosius žirgininkystės verslo darbuotojo profesinio mokymo programos mokytojus - Liuciją Zaleskaitę, Ireną Parafinavičienę, Danutę Baranauskienę, Gediminą Pilipavičių. Įvedė ir pirmuosius žirgus Raketą bei Žilvitį, kurie nuo 1996 metų kartu su mokiniais mokėsi bei džiaugėsi draugyste.

„Džiugu, kad mūsų skyriaus darbuotojai – kaip viena didelė šeima. Mus vienija didžiulė meilė gyvūnams ir siekis dirbti vardan jų gerovės. Teikiame išskirtines profesijas, reikalaujančias specifinių žinių ir gebėjimų, tad mus atranda motyvuoti, ypač mylintys visą gyvūniją žmonės“, - pasakoja skyriaus vedėja G. Švabienė.

2006 metais šalia žirgininkystės profesinio mokymo programos buvo pradėta vykdyti gyvūnų prožiūrėtojo mokymo programa. Konkurencinga ir ypač darbo rinkoje paklausi profesija netruko išpopuliarėti tarp stojančiųjų. Šventės metu buvo pristatytos egzotinių gyvūnų auginimo ir kitų modulių profesijos mokytojos Alma Pikūnienė, Rasa Jautakienė, Viktorija Urbonavičienė, Viktorija Gončarova, Irina Kliopova bei grupių vadovės Gintarė Bajoraitienė ir Janina Kukauskienė. Dėka entuziastingo ir profesionalaus kolektyvo, baigusieji gyvūnų prižiūrėtojo mokymo programą absolventai geba ne tik prižiūrėti laisvalaikio gyvūnus, žino pagrindinius jų eksterjero reikalavimus, bet moka atlikti ir gyvūno kailio priežiūros bei higienos procedūras, konsultuoti gyvūnų laikymo, priežiūros, inventoriaus naudojimo klausimais.

Šventės metu triukus su šuneliu Aiki demonstravo gyvūnų prižiūrėtojo mokymo programos absolventė, profesijos mokytoja Viktorija Gončarova. Į šį pasirodymą žaismingai įsitraukė ir šventės metu muzikinius kūrinius dovanojusios A. Kačanausko muzikos mokyklos vaikų grupės „Linksmasis Do“ vaikai. Šventę vainikavo įspūdingas tarnybinės šunininkystės pasirodymas. Profesijos mokytojo Vytauto Gustaičio K9 komandos nariai visiems žiūrovams demonstravo tarnybinių šunų bendrojo paklusnumo komandas, įtartinų daiktų paieškas.  

Renginio metu dėkota socialiniams partneriams, profesijos mokytojams, kurių dėka profesinis mokymas tampa patrauklus ir kokybiškas. Siekiant mokinams užtikrinti kuo geresnias mokymosi sąlygas bei įsidarbinimo galimybes skyrius bendradarbiauja su ilgamečiais socialiniais partneriais - Lietuvos zoologijos sodu, UAB „Nuaras“, UAB „Baltasis pegasas“, Antano Civinsko Žirginio sporto klubu, UAB „Lietuvos žirgynas“, Lietuvos žirginio sporto federacija, Gyvūnų globėjų asociacija, Lietuvos veterinarijos akademija. Tam, kad šventė būtų papuošta pasistengė Karaliaus Mindaugo PMC Floristikos skyrius. Žirgyno erdvės dekoruotos įspūdingais pirmo kurso florisčių egzamino darbais. Tai ne tik padėjo sukurti šventinę nuotaiką, bet ir kvietė pažinti profesiją iš arčiau.

Visus, kuriuos sudomino Gvūnų priežiūros skyriaus teikiamos profesijos, primename, kad dokumentų priėmimas Karaliaus Mindaugo PMC jau prasidėjęs, o Priėmimo komisija pasiruošusi suteikti visą Jus dominančią informaciją.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1312131213121312131213121312131213121312131213121312131213121312131213121312131213121312131213121312131213121312