Floristo profesija pristatyta tarptautinėje parodoje! / 2018-10-12

Spalio 11-13 d. Karaliaus Mindaugo PMC dalyvavo Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ vykstančioje tarptautinėje parodoje „BALDAI. INTERJERAS. DIZAINAS 2018“. Čia reprezentavome floristikos meną ir amatą, kvietėme iš arčiau susipažinti su floristika interjere. Žiūrovams stebint gimė unikalūs floristiniai objektai. Vienas jų – „pražydęs“ Karaliaus Mindaugo PMC logotipas, kurio gamybai panaudota net virš 1700 gvazdikų žiedų.

„Gėlėmis kuriamas logotipas - puikus būdas reprezentuoti floristo profesiją Karaliaus Mindaugo PMC. Daugelis parodos dalyvių stabtelėjo ir stebėjo, kaip gimsta unikalus koliažas, domėjosi gamybos subtilybėmis ir pačia profesija,“ – pasakoja floristikos profesijos mokytoja Evelina Grėbliauskė ir džiaugiasi, kad floristikos paslaugos Lietuvoje įgauna vis didesnį populiarumą.

„Daugelis floristų paslaugomis naudojasi ne tik norėdami ką nors pasveikinti, bet ir papuošti įmonių, konferencijų erdves, organizuojamus renginius. Šiuo metu nemažai floristikos amatą siekiančių įgyti mokinių siekia išmokti dekoruoti būtent vestuvių ar kitų renginių erdves. Tam reikalingos specifinės žinios, kurias suteikiame mokiniams pačių įvairiausių praktikų metu,“ – pasakoja E. Grėbliauskė.

Siekiantiems ekonomiško namų pagyvinimo, floristė rekomenduoja pamerkti daugiau gyvų gėlių namuose, o jeigu norisi modernesnių sprendimų – kreiptis į specialistus. „Siekiant papuošti savo namus floristiniais objektais, labai svarbu atsižvelgti į interjerą, nes tai lemia gėlių pasirinkimą, jų išdėstymą bei papildomas priemones. Visada galioja taisyklė – geriau mažiau, negu daugiau. Ypač tai aktualu standartiniuose butuose gyvenantiems žmonėms. Kartais užtenka vieno specialisto patarimo ir namai „pražysta“ visai kitokia emocija bei spalvomis,“ – teigia E. Grėbliauskė.

Floristo profesiją kasmet atranda vis daugiau motyvuotų, siekiančių atrasti širdžiai mylimą darbą žmonių. Šį amatą Karaliaus Mindaugo PMC pasirinkę mokiniai turi galimybę įsidarbinti dar besimokydami profesijos. Smulkaus verslo organizavimo skyrius aktyviai bendradarbiauja su socialiniais partneriais, kurie priima mokinius praktikai ir netgi įdarbina. Profesinio mokymo centras mokinių praktikai gali pasiūlyti puikią bei modernią „Floristikos studiją“, kur dirba profesijos mokytojos floristės ir dalinasi savo patirtimi.

Daugelis darbdavių ieško floristų, kurie į savo amatą žvelgtų, kaip į meną, ieškotų naujų formų, kompozicijų, žengtų koja kojon su naujausiomis mados tendencijomis. Būtent tokius floristus ir rengia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

17131713171317131713171317131713171317131713171317131713