Dr. Tomas Darbutas: sveikatos srities programos yra ir bus populiarios / 2018-05-08

Nors sveikatos srities programų profesiniame mokyme nedaug, tačiau mokyklos rengia specialistus be kurių sunku įsivaizduoti šalies gydymo įstaigas, reabilitacijos, SPA ir sveikatingumo centrus. Pasak Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro atliekančio direktorės pavaduotojo ugdymui funkcijas dr. Tomo Darbuto dabartinei visuomenei nuolat reikia sveikatos specialistų: žmonės patiria įvairias traumas, dėl mažo fizinio aktyvumo dažnai sergama lėtinėmis ligomis, visuomenė sensta. „Prieš dešimtmetį pirmieji Lietuvoje pradėjome rengti paramedikus, iki šiol ji yra viena populiariausių mūsų programų. Taip pat esame pėdos priežiūros ir masažo specialistų rengimo pradininkai. Be to rengiame ortopedinės avalynės gamintojus, su sveikatos sritimi glaudžia siejasi ir sporto klubo paslaugų teikėjo programa, ja susidomėjimo netrūksta“, – pasakoja T. Darbutas.

Pasak direktorės pavaduotojo, į sveikatos srities programas priimami asmenys su viduriniu išsilavinimu. Ypatingi reikalavimai stojantiesiems nekeliami, svarbiausia, kad būtų noras mokytis ir patiktų pasirinkta programa. Pašnekovas neabejoja Centro siūlomų programų nauda bei vardija jų privalumus.

„Ortopedinės avalynės gamintojas – pirma sveikatos srities programa, kurią pasiūlėme mokiniams. Būsimieji specialistai gamina, taiso ortopedinę avalynę ir šių specialistų trūksta ortopedinėse įmonėse. Pasaulyje jų poreikis nuolat auga. Be to, jie išmoksta taisyti ir įprastą avalynę, tad galimybės atsiveria dar didesnės. Šiuos specialistus Lietuvoje rengiame vieninteliai. Labai tikimės, kad valstybė atkreips dėmesį į pėdos priežiūros specialistų poreikį, mūsų kaimynėje Latvijoje šie specialistai ypatingai vertinami.

Lietuvoje atgimsta ir masažuotojo profesija. Centras nuosekliai tobulina šią programą, tad sukaupė bene didžiausią patirtį. Jų poreikis taip pat nuolat auga – Lietuvoje nuolat kuriasi nauji SPA, sveikatingumo centrai, grožio salonai, kuriems reikia šių specialistų, o masažuotojo profesija populiari visoje Europoje.

Neslūgsta susidomėjimas ir Paramediko mokymo programa. Į ją Centras pakvietė geriausius šios srities specialistus – praktikus, o stojančiųjų yra daugiau nei galimybių juos priimti. „Dabar siekiame, kad būtų parengti paramediko veiklos aprašai ir šie specialistai turėtų spaudo numerį bei būtų lygiaverčiai sveikatos sistemos nariai. Na, o šių specialistų, nors daugelyje miestų ir rajonų padėtis gerėja, nuolat reikės. Ypatingas poreikis Klaipėdos mieste ir rajone“, – sako T. Darbutas.

Nemažiau svarbu ir tai, kad vis daugiau žmonių sveikatos srities programas renkasi siekdami persikvalifikuoti ar patobulinti turimas žinias.

Ieškantys savo profesinio kelio dažnai domisi tendencijomis visuomenėje, galimybės įsidarbinti ar kurti verslą. Akivaizdu, kad sveikatos srities programos dabar ir ateityje bus populiarios.

„Mūsų Centre dirba didelę profesinę patirtį sukaupę mokytojai. Jų žinios ir profesionalumas pripažinti ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiuose tarptautiniuose konkursuose“, – teigia T. Darbutas.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras siūlo penkias sveikatos srities programas: Masažuotojas, Paramedikas, Sporto klubo paslaugų teikėjas, Ortopedinės avalynės gamintojas ir Pėdos priežiūros paslaugos teikėjas.


Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija