Dalyvavome toleranciją skatinančiame projekte / 2017-05-23

Darbas grupėse.

Gegužės 15-19 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre viešėjo NORDPLUS Junior projekto ,,Skatinti toleranciją – švęsti įvairovę“ dalyviai iš Estijos, Danijos, Švedijos ir Suomijos.

Baigiamasis projekto vizitas, kuriame dalyvavo ir Karaliaus Mindaugo PMC mokinės - Dominika Viduolytė, Evelina Simonavičiūtė, Gintarė Gvazdinskaitė - dovanojo daug puikių ir prasmingų akimirkų, skatino bendrauti ir bendradarbiauti.

Jau pats projekto pavadinimas byloja, kad mokiniai kviečiami atvirai ir drąsiai reikšti savo mintis pačiomis įvairiausiomis temomis, kurios susijusios su tolerancija. Anot projekto koordinatorės Rasos Žilinskaitės, tokie vizitai skatina mokinius ir mokytojus iš Šiaurės ir Baltijos šalių dirbti kartu, diskutuoti apie mokyklos aplinkos kūrimą, kuri būtų draugiška patiems įvairiausiems žmonėms. Šiais laikais, spartėjant globalizacijai, tai išties labai aktualus klausimas, nes netolerancija juntama visame pasaulyje, o ją dar labiau kursto rasinė bei etninė neapykanta, religinis ekstremizmas ir kt.

Paskutinis projekto dalyvių susitikimas buvo skirtas temai – „Skirtingų kartų dialogas“. Gvildentos probleminės situacijos, skirta daug dėmesio pažinčiai su skirtingomis kultūromis. Svečiams iš užsienio šalių buvo labai įdomu pažinti Kauną, aplankyti „Marijos radiją“, „Caritą“, pasižvalgyti po senamiestį, paragauti tradicinio lietuviško maisto. Jiems didžiulį įspūdį paliko pats mokymo centras su ypač moderniomis praktinio mokymo bazėmis. Mokiniams teko pažinti ir profesijas iš arčiau.

Centre besimokantys masažuotojai pamokė savimasažo judesių, paramedikai pademonstravo, kaip teikti pirmąją pagalbą, floristės supažindino su floristikos magija. Kasdien projekto dalyviai turėjo atlikti skirtingas užduotis, buvo paruošta aktyvi programa. Projekto dalyvių grupelės rašė refleksijas, kurios sugulė į šiam projektui sukurtą blogą.

Kviečiame skaityti!

https://nordplus16.wordpress.com/

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

131313131313131313131313