Dalyvavome „Profesinio mokymo mugėje 2018“! (foto) / 2018-01-18

Kvietėme pažinti profesinį mokymą!

Sausio 17 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro komanda dalyvavo Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusioje „Profesinio mokymo mugėje 2018“. Kiekvienas besidomintis profesiniu mokymu čia išgirdo visus atsakymus į kylančius klausimus, susipažino su paklausiausiomis darbo rinkoje profesijomis, turėjo galimybę iš arčiau pažvelgti į profesinį mokymą.

Anot parodoje dalyvavusios Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, profesinio mokymo sektorius yra ypatingai svarbus planuojant specialistų rengimą. „Dabar situacija tokia, kad didžioji dalis abiturientų renkasi aukštąjį mokslą, tačiau didžiausia pasiūla darbo rinkoje yra tiems darbams, kuriems reikalinga tik profesinė kvalifikacija. Moderni profesinio mokymo sistema turi užtikrinti šalies ūkiui reikalingų darbuotojų kokybišką parengimą. Sistema turi dirbti ne pati sau, o šalies, regionų poreikiams. Būtina keisti požiūrį į profesinį mokymą, didinti prestižą, investuoti į kokybę – tai ta kryptis, kuri be galo reikalinga ir kurios link judama,“- teigė ministrė.

Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidento Benjamino Žemaičio nuomone, jaunimas neturėtų vadovautis stereotipiniu požiūriu apie profesinį mokymą, nes daugelis šalies profesinio mokymo įstaigų tikrai neatsilieka nuo veikiančių kitose Europos šalyse, turi puikius sektorinius praktinio mokymo centrus. „Profesinis mokymas yra puiki galimybė kiekvienam atrasti gyvenimo kelią pagal savo galimybes ir net jas išplėsti. Absolventai yra laukiami ir labai reikalingi daugelyje verslo įmonių,“ – puikiomis įsidarbinimo perspektyvomis dalinasi B. Žemaitis.

„Džiugu, jog profesinis mokymas kasmet sulaukia vis didesnio populiarumo. Daugelis pradeda įvertinti praktiškų profesijų teikiamą naudą. Šiuolaikinė profesinė mokykla – moderni, aprūpinta naujausia įranga, greitai reaguojanti į darbo rinkos poreikius. Džiugu, jog galime pasiūlyti savo mokiniams praktinius įgūdžius tobulinti Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“, kuris yra išskirtinis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Skatintume visus, kurie nori pažinti iš arčiau profesinį mokymą nebijoti apsilankyti pas mus. Tai lengviausias kelias siekiant kovoti su stereotipais profesiniame mokyme,“ – teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė Nora Pileičikienė.

Centro profesinio orientavimo komanda ne tik visus supažindino su vykdomomis profesijomis, bet ir pakvietė praktiškai išbandyti amatą – kartu su floristėmis susikurti „žydinčią“ apyrankę! Sulaukta daug ir pačių įvairiausių klausimų. Pastebimas išaugęs susidomėjimas tomis profesijomis, kurios kažkada nebuvo labai populiarios. Panašu, kad šiemet nemažai mokinių sulauks ne tik higieninės kosmetikos kosmetikos, kirpėjo, masažuotojo, paramediko ar floristo mokymo programos, bet ir gyvūnų prižiūrėtojo, siuvimo, žirgininkystės verslo darbuotojo, garso ir vaizdo technikos operatoriaus programos.

Visi besidomintys profesinio mokymo programomis mugėje sužinojo priėmimo į profesines mokyklas sąlygas, susipažino su galimybėmis dalyvauti tęstinio profesinio mokymo programose. Planuojantiems dalyvauti šių metų priėmime į profesines mokymo įstaigas buvo suteikta informacija, kokia priėmimo tvarka bus šiemet, kaip naudotis LAMA BPO informacine sistema.

Nepavyko sudalyvauti mugėje? Norite jau dabar užduoti Jums rūpimą klausimą apie Jus dominančią profesiją? Paskambinkite arba parašykite! Mob. 8 626 64580; Tel. (8 37) 32 41 72, el. p. priemimo.komisija@kaupa.lt.

Kviečiame jau kitą šeštadienį, sausio 27 d., 9.00 val. ryte įsijungti LRT „Kultūra“ kanalą ir žiūrėti laidą „Pažvelk į profesiją kitaip“. Profesinio mokymo mugės dalyviai, švietimo ekspertai, verslo atstovai dalinsis savo įspūdžiais apie profesinį mokymą.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

151915191519151915191519151915191519151915191519151915191519151915191519151915191519