Dalyvavome parodoje „Studijos 2018“! / 2018-02-10

Pristatėme paramediko profesiją!

Vasario 8-10 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro komanda dalyvavo tarptautinėje 16-oje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „STUDIJOS 2018“! 

Pagrindinė šių metų tema buvo „Įjunk ateitį“, o svarbiausias akcentas – būti ir kurti Lietuvai. Atidarymo renginyje dalyvavo LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, LR švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. 

„Apsispręsti, kur stoti – vienas iš sunkesnių pasirinkimų, bet nėra gerų ar prastų specialybių. Patarčiau abiturientams galvoti ne tik kurį universitetą ar kolegiją, kurią studijų programą rinktis, bet kelti klausimą, kuo jis nori būti, ką dirbti, kokias žinias ir kompetencijas nori įgyti,“ – kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, ragindama atkreipti dėmesį ir į profesinį mokymą, kuris ypač aktualus darbo rinkai.

Karjeros planavimo mugėje „Renkuosi profesiją" jaunimui nuo 14 metų buvo pristatomas platus spektras aktualių Lietuvos darbo rinkoje profesijų. Vyko du Nacionaliniai profesinio meistriškumo konkursai, kuriuose savo įgūdžius ir kūrybiškumą demonstavo virėjo ir  automechaniko specialybių mokiniai iš skirtingų Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Konkurso dalyviai dirbo su realia restoranų virtuvių ir autoservisų įranga.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras studijų mugėje pristatė aktualias profesijas kosmetikos, kirpimo, tekstilės, floristikos ir sveikatos kryptyse.

Pirmąją parodos dieną mokinės paramedikės kvietė pasimokyti atlikti gaivinimo veiksmus tiek suaugusiems, tiek kūdikiams ir atskleidė profesijos reikšmę ir prasmę. Tekstilės mokinės, kviesdamos pasigaminti auskarus, pristatė siuvėjo, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo ir sukirpėjo-konstruktoriaus modeliuotojo profesijas.

Vasario 9 d. kvietėme pasinaudoti grožio paslaugomis. Centre besimokančios higieninės kosmetikos kosmetikės ir kirpėjos reprezentavo grožio kryptį ir pasakojo apie mokymosi sąlygas ir galimybes Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Šalia paramedikų buvo pristatyta ir masažuotojo programos svarba bei poreikis. Paskutinė parodos diena buvo skirta gėlių menui ir amatui. Centre besimokančios floristės  parodos lankytojus kvietė pasigaminti „žydinčias“ apyrankes!

Nepavyko sudalyvauti mugėje? Norite jau dabar užduoti Jums rūpimą klausimą apie Jus dominančią profesiją? Paskambinkite arba parašykite! Mob. 8 626 64580; Tel. (8 37) 32 41 72, el. p. priemimo.komisija@kaupa.lt

Kviečiame jau šį šeštadienį, vasario 17 d., 9.00 val. ryte įsijungti LRT „Kultūra“ kanalą ir žiūrėti laidą „Pažvelk į profesiją kitaip“. Profesinio mokymo mugės dalyviai, švietimo ekspertai dalinsis savo įspūdžiais apie profesinį mokymą, pristatys aktualias darbo rinkai profesijas.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

1541154115411541154115411541