Dalyvaujame prestižiniame „EuroSkills“ konkurse! / 2018-09-20

Jolanta Baniulienė (iš kairės) ir Laima Bielskytė.

Rugsėjo 20 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje iškilmingai išlydėta Lietuvos delegacija į tarptautinį profesinio meistriškumo konkursą „EuroSkills“, kuris vyks rugsėjo 26 – 28 d. Budapešte (Vengrija). Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė Lietuvos komandai linkėjo sėkmės, puikių rezultatų, pasižiaugė dalyvių esamais pasiekimais ir pasiryžimu tobulėti bei garsinti Lietuvą.

„EuroSkills“ - tai kas 2 metai vykstantis prestižiškiausias profesinio meistriškumo konkursas Europoje, kurį rengia Europos profesinių įgūdžių organizacija. Džiaugiamės, jog šiemet Lietuvos komandai „EuroSkills 2018“ vadovauja Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vyr. profesijos mokytoja Jolanta Baniulienė. Nuo 2004 m. J. Baniulienė vadovauja Centro „Grožio studijai“, kurioje mokiniai atlieka gamybinę praktiką – kuruoja jų darbą, yra atsakinga už profesinę veiklą, bendravimą su klientais, aptarnavimo kokybę

„Dalyvavimas šiame konkurse padeda reprezentuoti Lietuvos profesinį mokymą. Didžiuojamės savo komanda, kurioje net 7 skirtingų profesijų atstovai iš įvairių Lietuvos profesinių mokyklų. Tai 2 mechatronikai, po vieną automechaniką, kirpėją, programuotoją, virėją ir suvirintoją bei jų profesijos mokytojai. Jie jau įvairių konkursų nugalėtojai, įrodę  savo meistriškumą Lietuvoje. Tikiu, jog nacionalinei komandai pavyks įrodyti savo profesionalumą ir visai Europai“, - teigia J. Baniulienė.  

Mokiniai „Euroskills“ konkurse rungtyniauja demonstruodami savo teorines žinias ir profesinius įgūdžius. Budapešte vyksiančiame konkurse  varžysis apie 600 dalyvių iš 28 Europos šalių, o juos vertins apie 500 ekspertų.

Didžiuojamės, jog Lietuvos profesiniam mokymui atstovauja ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kirpimo skyriaus absolventė Laima Bielskytė. Grožio salone kirpėja stiliste dirbanti jauna specialistė kirpėjo profesiją rinkosi ne atsitiktinai. „Vaikystėje man labai patiko šukuoti lėles, mokykloje mergaitės prašydavo, kad supinčiau kasas, o vėliau pradėjau kurti šukuosenas sau ir supratau, kad noriu būti būtent kirpėja“, - pasakoja Laima. Mergina 2017 m. Atvirame Lietuvos čempionate iškovojo I vietą nuotakos šukuosenos rungtyje ir I vietą progresyvaus moterų kirpimo bei šukavimo rungtyje. Ji taip pat yra 2016 m. nacionalinio kirpėjų profesinio meistriškumo konkurso pirmosios vietos nugalėtoja.

L. Bielskytę konkursui ruošia ir lydi Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytoja, ekspertė, tarptautinės klasės teisėja Irena Žinevičienė. Konkurse „EuroSkills“ su savo mokiniais mokytoja dalyvauja nuo pat 2008 m. – jau šeštąjį kartą. „Šiemet konkurse dalyvauja jau 7-oji konkurso dalyvė, kurią ruošia ši patyrusi pedagogė. Kiek jos mokinių iš viso dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, I. Žinevičienė neskaičiuoja, tačiau džiaugiasi, kad ne vienas jų tapo prizininku, o Lietuvos čempionatuose jie nuolat būna tarp geriausių.

Linkime sėkmės mūsų komandai. Laukite tęsinio!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija