Dalyvaujame pameistrystės plėtojimo projekte / 2017-11-06

LIPRIA vadovė Nijolė Deksnienė.

Darbdavių teigimu, daugelis Lietuvoje veikiančių pramonės įmonių susiduria su darbo jėgos trūkumu bei darbininkų kvalifikacijos stoka. Švietimo ekspertai siūlo skatinti pameistrystę, kuomet mokymosi procesas yra grindžiamas darbu konkrečioje darbo vietoje. Nors pameistrystė Lietuvoje įteisinta nuo 2007 metų, tačiau kol kas šis modelis nėra plačiai taikomas. Siekiant pagerinti susiklosčiusią situaciją, inicijuojami tarptautiniai projektai.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras kartu su partneriais iš Vokietijos, Italijos, Olandijos ir Ispanijos dalyvauja Lietuvos inovatyvių profesinio rengimo įstaigų acociacijos (LIPRIA) inicijuotame pameistrystės plėtojimui skirtame Erasmus+ Strateginės partnerystės projekte APPRINVET 2017-1-LT01-KA202-035249. Spalio 9-10 d. vyko pirmasis partnerių susitikimas, kurio metu pristatytos pameistrystės plėtojimo šalyse formos ir būdai, aptarti sektorinių praktinio mokymo centrų įsitraukimo bei meistrų rengimo klausimai.

Anot Vytauto Didžiojo universiteto doc. dr. Vidmanto Tūtlio, darbu grindžiamas mokymasis geriausiai atitinka šiuolaikinės ekonomikos poreikius, nes leidžia gana greitai ir efektyviai parengti specialistus, optimaliai panaudojant verslo investicijas ir išteklius. Mokslininkui pritaria ir LIPRIA vadovė Nijolė Deksnienė, teigianti, kad būtent šis projektas gali tapti puikiu įrankiu perimant Europos šalių patirtį, kur dualinis mokymas yra puikiai išvystytas. „Tikime, kad partneriai iš Vokietijos ir Olandijos, kur seniai plėtojamos pameistrystės tradicijos, taps mums puikiu pavyzdžiu, prisidės sprendžiant pameistrystės plėtojimo šalyje problemas. Yra galimybė paimti geriausias patirtis ir jas pritaikyti Lietuvoje“, - pasakoja N. Deksnienė.

Pasak tyrėjo Sven Peters iš Kelno EU – GESCHÄFTSSTELLE, Vokietijoje pameistrystės mokymo forma yra itin išplėtota ir turi gilias tradicijas. Visa sistema kūrėsi dar XIX a. ir visai kitomis sąlygomis nei Lietuvoje. Mokslininko nuomone, bus didžiulis iššūkis atrasti ir pritaikyti Lietuvai tinkančius modelius.

Pameistryste domimasi daugelyje šalių ir ieškoma būdų ją plėtoti. Lietuvoje taip pat esama įmonių, kurios jau įvertino pameistrystės naudą, aktyviai komunikuoja su aukštojo bei profesinio mokymo įstaigomis dėl mokinių ir studentų mokymo darbo vietoje.

Įmonės UAB „Baltec CNC Technologies“ vadovas Iridijus Švelnys pasakoja, kad darbu grindžiamas mokymasis aktyviai plėtojamas įmonėje ir padeda spręsti darbuotojų trūkumo problemas. Čia vyksta aktyvus pameistrio mokymo procesas. Kvalifikuotų meistrų dėka perduodami gebėjimai, kurie yra reikalingi konkrečiai veiklai, leidžia ugdyti būsimo darbuotojo lojalumą įmonei, investuojama į būsimą darbuotoją.

Apie viską išsamiai - video reportaže. Kviečiame žiūrėti!

Ši publikacija atspindi autoriaus, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo informacija

1427142714271427142714271427