Centro mokinės pergalė profesinio meistriškumo konkurse / 2017-12-04

I vietos laimėtoja A. Medzevičiūtė ir profesijos mokytoja R. Tukanienė.

Lietuvos profesinių mokyklų mokiniai kasmet demonstruoja savo meistriškumą įvairiuose nacionaliniuose konkursuose. Šiemet pirmą kartą toks konkursas suorganizuotas ir būsimiesiems socialinio darbuotojo padėjėjams. Gruodžio 1 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Aukštadvario skyriuje ir socialinio partnerio – Šv. Domininko namų patalpose rinkosi konkurso dalyviai iš aštuonių  Lietuvos profesinių mokyklų.

„Profesinio meistriškumo konkursas mūsų įstaigoje – naujiena. Smagiausia, kad matome praskaidrėjusius mūsų senelių veidus. Jie laukia jaunų žmonių, trokšta su jais pabendrauti. Kaip ir konkurso dalyviai. Jiems tai puiki proga pasitikrinti savo gebėjimus realioje darbo vietoje, susipažinti su profesijos praktika,“ – pasakoja Šv. Domininko namų direktorė Janina Stadalnykienė.

Konkursu siekiama populiarinti socialinio darbuotojo profesiją Lietuvoje, ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, saviraišką, kūrybiškumą, empatijos jausmą ir atsakingumą. „Džiugu, kad toks konkursas plėtoja ir profesijos mokytojų dalykinį bendravimą. Mokinius ruošusiems ir atlydėjusiems mokytojams tai puiki proga pasidalinti profesine patirtimi, pasisemti naujų idėjų įvairiems projektams,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC praktinio mokymo vadovė Rita Čepkauskienė.

Šiemet konkursą sudarė dvi užduotys. Mokiniams teko sutvarkyti senelių, gyvenančių globos namuose, kambarius realiose darbo vietose. Vėliau imitaciniu būdu bendraujant su klientu teko pademonstruoti reikalingų nupirkti maisto produktų sąrašo sudarymą. Viena sudėtingiausių mokiniams rungčių buvo – kliento pakėlimas ir sėdimos padėties ir pasodinimas į neįgaliojo vežimėlį.

Mokiniai taip pat pristatė ir namuose parengtus namų darbus – „Socialinio darbuotojo padėjėjo profesijos žemėlapius“. Konkurso dalyviai demonstravo, kaip suvokia savo profesiją, pristatė ateities perspektyvas, įsidarbinimo galimybes, profesijos aktualumą laikmečiui.

Anot vertinimo komisijos pirmininkės, Prienų globos namų direktorės Ingos Barkauskienės, poreikis socialinių darbuotojų padėjėjų nuolat auga. „Susiduriame su situacija, kad vis sunkiau darosi pritraukti jaunus kvalifikuotus specialistus. Tikimės, kad konkursas paskatins jaunimą dirbti pagal šią profesiją, nes ji labai reikalinga, vertinga ir kilni,“ – teigia I. Barkauskienė.

Konkurso dalyviai tikino, kad šiai profesijai reikalingas pašaukimas, atsidavimas ir didžiulis empatijos jausmas. Dėkojame visiems mokiniams ir jų profesijos mokytojams!

Didžiuojamės Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokine Aiste Medzevičiūte, kuri šiemet iškovojo garbingą I vietą. Ją konkursui ruošusi profesijos mokytoja Rūta Tukanienė tikina, kad prie pergalės didele dalimi prisidėjo pačios konkursantės vidinis pašaukimas ir meilė profesijai.

II vieta konkurse atiteko Deividui Žemiui iš Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras. Vienintelis konkurse dalyvavęs vaikinas jau dirba su neįgaliaisiais, tad jam užduotys buvo lengvai įkandamos.

III vieta šiemet džiaugiasi Elinga Čeikauskaitė iš Švenčionių profesinio rengimo centro.

Linkime, kad niekada nepritrūktų jėgų, kantrybės, nepavargtumėte spręsti likimo nuskriaustų žmonių problemas, kad niekada nepristigtų švelnumo ir nuoširdžių žodžių seneliui ar nuskriaustam vaikui.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

145514551455145514551455145514551455145514551455145514551455145514551455145514551455