„Baltijos šalių dienos 2019“: pristatyta unikali paltų kolekcija! / 2019-05-13

Balandžio 16-18 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Tekstilės skyriaus programose besimokantys mokiniai kartu su profesijos mokytoja Lilija Glambaite dalyvavo tarptautinėje grožio šventėje „Baltijos šalių dienos“. Kasmet renginys sujungia keturias šalis - Suomiją, Estiją, Latviją ir Lietuvą. Šiemet išskirtinės drabužių kolekcijos buvo pristatomos Estijoje, Talino pramonės ugdymo centre.

Tekstilės manipuliacijos

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kolekcijos „Tekstilės manipuliacijos“ autorė, profesijos mokytoja Lilija Glambaitė teigia, kad kolekcijos idėja gimė prieš pora metų, kuomet ji sukūrė pirmąjį paltą. „Kūriau labai užsidegusi, idėjos vijo viena kitą, norėjosi plėsti kolekciją ir šiais metais gavau puikią progą sukurti kolekcijos tęsinį - dar 8 modelius,“ – pasakoja L. Glambaitė. Mokytoja pasakoja, kad prie kolekcijos gimimo labai prisidėjo Tekstilės skyriaus mokinės ir sektorinio praktinio mokymo centre „Modus“ siuvimo dirbtuvėse dirbančios profesijos mokytojos.

Paltų kolekcija sukurta naudojant neopreną ir senovinę, dar viduramžiais sukurtą techniką – koriuką. Anot L. Glambaitės, tokiu būdu paltuose tarsi susilieja dabartis ir praeitis. „Tradicinė koriuko technika ir neoprenas, sujungus juos į vieną visumą sukuria naują, negirdėtą medžiagos ir technikos kalbą. Tokiu būdu atsiskleidžia naujos minėtų technikų ir audinių savybės. Tuomet mada tampa tarsi akcentu modernioje architektūroje, kurioje vyrauja gamtiškumas, plastika ir achromatiniai tonai,“ – kolekciją pristato Lilija ir tvirtina, jog dalyvavimas tarptautiniame renginyje – tai neįkainojama patirtis mokiniams ir mokytojams.

Auksinės žirklės – „Baltijos šalių dienos“ simbolis, renginio pabaigoje buvo įteiktos Ogre technikos mokyklos atstovams. Tai reiškia, jog kitais metais šis renginys vyks Latvijoje.

Siuvėjo profesija – gyvenimo būdas

„Man pačiai siuvimas ir mokytojo darbas yra neatsiejamas nuo mano gyvenimo, nes gyvenu šiuo darbu nuo ryto iki vakaro. Dažnai net pagalvoju, kad man be galo pasisekė, jog galiu dirbti darbą ir jausti neapsakomą džiaugsmą, nuolat tobulėti ir kurti vis sudėtingesnius gaminius, sudėtingas konstrukcijas bei dalintis tuo su mokiniais,“ – džiaugiasi L. Glambaitė.

Ji pastebi, kad siuvėjo amatas Lietuvoje tampa vis labiau vertinamas. „Tai profesija, kuri atveria plačias galimybes saviraiškai. Absolventės dažniausiai susikuria individualias įmones ir įgyvendina savo pačių kūrybines idėjas. Įgijus šią kvalifikaciją galima ne tik kurti verslą, bet ir dirbti siuvimo įmonėse, individualiose siuvimo ateljė, bendrose Lietuvos ir užsienio šalių įmonėse.

Kviečiame pasigrožėti kolekcijos „Tekstilės manipuliacijos“ vaizdais. 

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija