Atvirų durų dienose - pažintis su profesiniu mokymu (atnaujinta video) / 2018-04-27

Pažintis su profesija.

Praktinių žinių poreikis, moderni bei šiuolaikiška įranga, paklausi darbo rinkoje specialybė ir siekis dirbti, tai kas patinka – pagrindiniai motyvai, kuriuos vardija profesinį mokymą pasirinkę žmonės. Išgirsti jų istorijas bei iš arčiau pažinti profesinį mokymą balandžio 19 – 20 dienomis pakvietė  Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras. Čia vykusių Atvirų durų dienų metu visi apsilankę galėjo susipažinti su paklausiomis profesijomis, praktinio mokymo bazėmis, įranga ir technika naudojama mokantis amato, galimybėmis atlikti praktikas ir įsidarbinti.

Anot karjeros specialistų, paklausi profesija tampa vis dažnesniu pasirinkimu, o kadaise vyravusią nuomonę, kad profesinis mokymas nėra prestižinis pasirinkimas, pamažu išstumia darbo rinkos diktuojamos sąlygos.

Paklausi profesija - vis dažnesnis pasirinkimas

„Paklausi profesija iš tiesų garantuoja darbą ir gerą uždarbį. Žinoma, reikia nuolat tobulėti ir kelti kvalifikaciją. Daugelis absolventų ne tik lengvai įsidarbina, bet ir dirba pagal individualią veiklą, kuria verslus. Paslaugų sritis leidžia laviruoti, o tokie specialistai visada paklausūs. Galbūt dėl to, metai iš metų populiariausiomis mūsų Centre išlieka grožio ir sveikatos krypčių programos“, - pasakoja atsakinga už priėmimą į Karaliaus Mindaugo PMC Inga Švilpauskienė.

Higieninės kosmetikos kosmetiko, kirpėjo, masažuotojo, paramediko, floristo, sporto klubo paslaugų darbuotojo, siuvėjo, sukipėjo-konstruktoriaus modeliuotojo, socialinio darbuotojo padėjėjo, gyvūnų prižiūrėtojo bei garso ir vaizdo techniko operatoriaus profesijos šiemet tarp Atvirų durų lankytojų sulaukė daugiausia susidomėjimo. Jaunimą viliojo galimybė praktiškai „pasimatuoti“ profesiją ir susipažinti su jau besimokančiais mokiniais.

„Atvykome iš Kėdainių. Esame dvyliktokės ir Atvirų durų dienos mums labai aktualios. Jau žinome, kad abi traukia grožio kryptis, tad tikimės sulaukti vasaros ir stoti mokytis į kirpėjo ir higieninės kosmetikos programas. Likome nustebintos praktinio mokymo baze ir galimybėmis mokytis,“ – pasakoja dvyliktokės Karolina ir Henreta.

Modernios praktinio mokymo bazės

Avirų durų dienos šiemet vyko Karaliaus Mindaugo PMC Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“ - išskirtiniame ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Apsilankius moderniuose kirpimo, kosmetikos, kūno masažo, SPA, siuvimo ir kituose kabinetuose galima įsitikinti, jog kažkada vyravęs mąstymas, kad profesinės mokyklos neatsinaujina jau pasenęs.

„Siekiame, kad mokiniai profesinio orientavimo mokykloje metu pažintų ne tik universitetų teikiamas galimybes, bet ir profesinį mokymą. Džiugu, jog organizuojami tokie renginiai ir atveriamos durys, kada galime mokiniams pristatyti, kokie galimi profesiniai pasirinkimai. Praėjo tie laikai, kai profesinis mokymas buvo neprestižinis,“ – teigia Šančių pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja Edita Tamulevičienė.

Atvirų durų dienų metu organizuotos ekskursijos moksleiviams ne tik po sektorini praktinio mokymo centrą „Modus“ bet ir kitas praktinio mokymo bazes - „Pėdos priežiūros studiją“, „Šunų kirpyklą“, „Floristikos studiją“, „Grožio studiją“, „Skalbimo-valymo mokomąsias dirbtuves“. Nemažai apsilankiusių renginyje domėjosi, kaip galima kartu įgyti vidurinį išsilavinimą ir profesiją. Ypač aktyviai siūlomomis programomis po 10 klasių domėjosi moksleiviai iš Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro. Jiems buvo aktualu, kokios profesijas galėtų įgyti klausos sutrikimą turintys mokiniai.

„Jei anksčiau stoti po 10 klasių į profesinę mokyklą buvo nepopuliaru ar neprestižiška, tai pastaruoju metu tendencijos keičiasi. Siekdami sutaupyti laiko ir įgyti amatą jauni žmonės drąsiai renkasi profesinę mokyklą ir po 10 klasių. Tai neužkerta kelių tolimesniam tobulėjimui, o kaip tik leidžia jaunam žmogui pasitikrinti profesinį pašaukimą ir nuspręsti, ar tuo keliu tobulėti toliau,“ – pasakoja atsakinga už priėmimą I. Švilpauskienė.

Priėmimas artėja

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, jog šiemet profesinio mokymo įstaigose numatoma finansuoti šiek tiek daugiau nei 20 tūkst. vietų. Priėmimas kaip ir pernai vyks centralizuotai per LAMA BPO sistemą. Prašymų registravimas prasidės nuo šių metų birželio 1-osios dienos.

Jei stojančiųjų į valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas mokymo vietas susidarys daugiau, negu bus vietų, pirmumo teisę turės mokiniai, kurie profesinėje mokykloje tais pačiais metais baigė pagrindinio ugdymo programą, kurie dėl pablogėjusios sveikatos negali dirbti darbo pagal anksčiau įgytą kvalifikaciją, taip pat asmenys, kurių mokymosi pasiekimų rezultatai geresni.

Galimybe mokytis valstybės nefinansuojamoje vietoje, tai yra savo lėšomis, galės pasinaudoti tie mokiniai, kurie norės patekti į itin populiarias programas, į kurias stojančiųjų kasmet susirenka daug daugiau, negu yra vietų, taip pat tie asmenys, kurie valstybės lėšomis jau yra įgiję pirmą ir antrą profesinę kvalifikaciją.

Linkime visiems apgalvotų sprendimų ir primename, kad Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras visus mokslų metus 9-12 klasių mokiniams organizuoja atviras pamokas, kurių metu suteikiama unikali galimybė išbandyti įvairias profesijas, o ekskursijų metu susipažinti su praktinio mokymo bazėmis ir profesinio mokymo centru iš arčiau. Būtina išankstinė registracija: +370 626 64580, 8 37 32 41 72.

Kviečiame žiūrėti video reportažą iš Atvirų durų dienos!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

162416241624162416241624162416241624162416241624162416241624162416241624162416241624