Atvirų durų dienose – atsakymai, kodėl verta rinktis profesiją / 2019-04-15

Didžiausio populiarumo tarp stojančiųjų kasmet sulaukiantis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras balandžio 11 – 12 dienomis visus besidominčius profesiniu mokymu pakvietė į Atvirų durų dienas. Apsilankę išskirtiniame ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse sektoriniame Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų praktinio mokymo centre „Modus“, daugelis liko nustebę modernia infrastruktūra, teikiamų paslaugų įvairove, puikiomis galimybėmis mokiniams praktiškai tobulinti įgūdžius. Čia buvo galima išgirti absolventų sėkmės istorijas, išbandyti profesijas „gyvai“, pasinaudoti mokinių atliekamomis paslaugomis, sudalyvauti profesinio orientavimo konkurse.

„Atsinaujinantis profesinis mokymas vis labiau domina ir traukia jaunimą. Tą liudija ir kasmet gausus stojančiųjų skaičius. Praėjusiais metais Karaliaus Mindaugo PMC tapo populiariausiu tarp stojančiųjų po 12 klasių tiek bendrojo priėmimo, tiek papildomo žiemos priėmimo metu. Šiuo metu profesinio mokymo centre mokosi virš 3200 mokinių. Praktinių žinių poreikis, moderni įranga, paklausi darbo rinkoje specialybė ir siekis dirbti tai, kas patinka – pagrindiniai motyvai, kuriuos vardija Centrą pasirinkę žmonės. Džiugu, jog mokiniai įvertina faktą, kad amatą įgijusių ir praktines žinias pritaikyti gebančių žmonių poreikis darbo rinkoje auga vis sparčiau“, - teigia Karaliaus Mindaugo PMC direktorė Nora Pileičikienė.

Atvirų durų dienose apsilankė mokinių grupės iš Kauno „Rasos“ gimnazijos, Jono ir Petro Vileišių mokyklos, Dariaus ir Girėno gimnazijos, Aleksandro Stulginskio mokyklos, Ežerėlio pagrindinės mokyklos, Šakių „Varpo“ mokyklos, Labūnavos pagrindinės mokyklos ir kt. Lankytojai turėjo puikią progą pabendrauti su profesinio mokymo centre besimokančiais mokiniais, jiems dėstančiais mokytojais, pasinaudoti teikiamomis paslaugomis -  pasigaminti auskarus, susikurti velykines floristines kompozicijas, susipinti arba nusidažyti plaukus sruogelėmis, pasipuošti makiažu, išmokti pradinio gaivinimo, išbandyti vieno nago dailę, plaštakos masažą bei kitas paslaugas.

Kodėl verta rinktis?

Daugelis mokinių ir juos lydėjusių mokytojų klausė, kodėl verta rinktis profesiją ir profesinį mokymą? Dar kartą išskiriame pagrindinius privalumus.

Įgyta praktiška profesija leidžia nesunkiai susirasti darbą ir tęsti studijas kolegijose ar universitetuose. Beje, įstojus mokytis po 10 klasių, kartu su brandos atestatu įgyjama ir pasirinkta profesija. Taip ne tik sutaupoma laiko, bet ir pasitikrinamas profesinis apsisprendimas.

Taip pat įmanoma derinti mokymąsi universitete, ir profesinėje mokykloje. Kasmet priėmimo metu sulaukiama nemažai studentų, kurie stoja į profesinę mokyklą tam, kad gautų dar daugiau praktikos, kad galėtų tobulinti praktinius įgūdžius. Dažnai tiek studijų, tiek mokymo programos turinys vienas kitą papildo, o tai labai naudinga žinių ir įgūdžių prasme. Besimokant profesinėje mokykloje taip pat įmanoma suderinti mokslus ir darbą. Atsižvelgiama į kiekvieną mokinio galimybes, sudaromi individualūs grafikai.

Karaliaus Mindaugo PMC garsėja rengiamais grožio ir sveikatos srities specialistais – kirpėjais, kosmetikais, masažuotojais, socialinio darbuotojo padėjėjais bei paramedikais. Čia taip pat galima įgyti paklausias siuvėjo, sukirpėjo - konstruktoriaus, floristo, garso ir vaizdo technikos operatoriaus, apeigų ir švenčių organizatoriaus, apsaugos darbuotojo, gyvūnų prižiūrėtojo, žirgininkystės verslo darbuotojo bei kitas profesijas.

Suburta profesijos mokytojų – praktikų komanda, kurių kompetencijos ir profesionalumas pripažįstamas tarptautiniu lygmeniu. Čia patirtimi dalinasi savo profesijai atsidavę mokytojai, tarp kurių - ir tarptautinės klasės teisėjai, ir Pasaulio grožio čempionatų dalyviai. Daugelis profesinio mokymo centro mokinių yra aktyvūs įvairių profesinio meistriškumo konkursų dalyviai, gali didžiuotis aukščiausiais pasiekimais čempionatuose ir konkursuose.

Centre besimokantiems mokiniams ir absolventams yra suteikiamos galimybės dalyvauti tarptautinėse „Erasmus+“ ir „Nordplus Junior“ judumo programose. Taip pat suteikiamos galimybės įgyti tarptautinės patirties atliekant praktikas užsienio įmonėse. Po praktikos įteikiamas sertifikatas ir „Europass“ mobilumo dokumentas, kuris patvirtina dalyvavimo tarptautinių darbinių praktikų metu įgytą profesinę patirtį, paaiškina, kokios žinios, įgūdžiai, gebėjimai ar kompetencijos buvo įgytos ir, svarbiausia, padeda pristatyti mokymosi ar praktinės patirties užsienyje naudą būsimam darbdaviui.

Priėmimas per LAMA BPO

Priėmimas į profesines mokyklas vyksta centralizuotai, naudojant Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) sistemą. Visi tie, kurie nori mokytis Karaliaus Mindaugo PMC kviečiami nuo 2019 m. birželio 1 d. prisijungti prie LAMA BPO informacinės sistemos ir pildyti prašymus! Stojančiųjų konkursinį balą sudaro dalykų metinių įvertinimų ir brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis.

Jei nepavyko sudalyvauti Atvirų durų dienose, tačiau jau dabar trokštate užduoti Jums rūpimą klausimą apie dominančią profesiją, drąsiai skambinkite tel. +370 626 64580.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

18861886188618861886188618861886188618861886188618861886