Absolventės džiaugiasi perspektyviomis profesijomis / 2017-11-20

Daiva Čerapokienė ir Ieva Čerapokaitė.

„Įgyti svajonių profesiją ir dirbti mėgstamą darbą - niekada nevėlu“, - teigia Daiva Čerapokienė, kuri priėmė darbo biržos pasiūlymą dalyvauti profesiniame mokyme ir įgijo plataus profilio kirpėjo profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

Anot Daivos, kartais gyvenime tenka išbandyti daug įvairių veiklų, pasirinkimų, kol atrandi tikrąjį savo pašaukimą. Pašnekovės atveju, keistis ir atrasti mėgstamą veiklą paskatino darbo netekimas.  

„Dauguma žmonių įsivaizduoja, kad profesinis mokymas yra skirtas daugiausia jaunimui, tačiau pamirštama, jog egzistuoja ir suaugusiųjų formalusis bei neformalusis mokymas, kada galima keisti savo profesiją, patobulinti turimas žinias ir kompetencijas,“ – teigia Daiva.

Įdomiausia tai, kad įkvėpta mamos, savo mėgstamą veiklą atrado ir jos dukra Ieva. Abi grožio specialistės dirba toje pačioje kirpykloje Kaune, džiaugiasi klientų gausa ir tvirtina, jog profesinis mokymas gali tapti išeitimi darbo ieškantiems ir nerandantiems žmonėms. Nusivylusi baigtomis studijomis ir susidūrusi su keblumais rasti darbą Ieva ryžosi įgyti praktišką manikiūrininko profesiją.

Tam, kad klientai atrastų ir pasirinktų neseniai į grožio rinką įsiliejusį meistrą - būtina kažkuo išsiskirti. Manikiūrininkė Ieva tikina, kad dailės mokslai aukštojo mokykloje, įvaldyta technika ir galimybė nupiešti kiekvieną kliento norą, ją išskiria iš daugelio manikiūro paslaugas teikiančių specialistų.

Pasirodo, mamai ir dukrai dirbti tame pačiame grožio salone tikras privalumas. Taip ne tik drąsiau, bet ir praktiškiau. Tikime, kad šio dueto sėkmė įkvėps ir kitus – ieškančius ir neatrandančius mėgstamo darbo.

Kviečiame žiūrėti video reportažą!

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija