Floristikos studija

Sveiki, atvykę į floristikos namus, nes čia gyvena gėlės. Taip pasitinkame kiekvieną, pasirinkusį mokytis floristo amatą"

Floristika – menas, mokslas, gyvenimas.

Neišvengiamai, floristika tampa mūsų kiekvieno gyvenimo dalimi. Mes gimstame, mamai dovanojamos gėlės... žmonės per savo gyvenimą įvairiomis progomis, o kartais ir be progos dovanoja ir gauna dovanų gėlių. Namus ir viešąsias erdves puošiame gėlėmis. Dėl šios priežasties floristo profesija tampa vis populiaresnė. Tai dažnu atveju – šeimos verslas, kurio paslaptys perduodamos iš kartos į kartą. Todėl mokytis ir išmokti floristikos užtrunka pakankamai daug laiko. Nes viską reikia išbandyti praktiškai. Šiuo tikslu Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras įkūrė „Floristikos studiją“ – praktinio mokymo bazę, kurioje mokiniai gali laisvai reikšti savo mintis ir idėjas, pritaikydami teorines žinias. Nuolatinis profesijos mokytojų dėmesys ir rūpestis mokiniui padeda siekti puikių rezultatų.

Floristo mokymo programa sudaryta remiantis moduline mokymo metodika. Mokymas vyksta etapais ir po kiekvieno etapo yra laikomi egzaminai įtvirtinantys mokinių žinias praktikoje. Stebimas kiekvieno mokinio profesinis tobulėjimas ir asmenybės brendimo procesas. Mokinys savarankiškai formuoja pasiekimų aplanką, kuris – vertinamas darbdavio. Todėl 90 proc. visų floristikos absolventų dirba pagal profesiją arba ketina įsidarbinti artimiausiu metu.

Floristo profesinio mokymo programa skirta žmonėms, norintiems sužinoti floristo amato subtilybių, išmokti floristinių medžiagų rinkimo, paruošimo, perdirbimo ir transformavimo į floristinius ruošinius, gebėti komponuoti gėles į puokštes, kompozicijas, floristinius objektus, ieškantiems žinių kaip pradėti ar tęsti gėlių verslą.

2014 – 2015 metais, Floristo programos mokiniai turės galimybę mėnesį laiko stažuotis floristikos salonuose/dirbtuvėse saulėtoje Graikijoje. Čia įgytos kompetencijos bus įvertintos ir užskaitytos Lietuvoje.

Šiais metais, viena iš gražiausių Floristikos skyriaus ir darbdavių bendradarbiavimo iniciatyvų – floristikos mokymams skirtų medžiagų finansavimas. Floristikos skyriaus mokiniai turės galimybę siekti darbdavio stipendijos. Tai puiki proga pademonstruoti savo žinias ir įgūdžius ir susikurti darbo vietą dar mokymosi metais.

186186186186186186186